MÜSİAD Tarih Vererek Açıkladı: Kurdaki Ani Hareketlilik Sona Erecek!
  • Finans 365
  • Döviz
  • MÜSİAD Tarih Vererek Açıkladı: Kurdaki Ani Hareketlilik Sona Erecek!

MÜSİAD Tarih Vererek Açıkladı: Kurdaki Ani Hareketlilik Sona Erecek!

MÜSİAD genel başkanı Mahmut Asmalı, ekonomiye yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şu an için doların çok yüksek olduğunu dile getiren Asmalı, işadamları olarak kurda büyük bir oynaklık olmasının kendilerinin de işlerine gelmediğini söyledi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:56
MÜSİAD Tarih Vererek Açıkladı: Kurdaki Ani Hareketlilik Sona Erecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Döviz piyasasındaki fiyat değişikliklerinden dolayı sanayicinin, üreticinin, imal etmiş oldukları mamulü fiyatlayamama sorunu yaşadıklarını dile getiren Mahmut Asmalı,

“Kurun 10 ile 15 gün içerisinde yerine oturacağını düşünüyoruz. “

Şeklinde konuştu

MÜSİAD genel başkanı Mahmut Asmalı, “MÜSİAD Vizyoner 2021 Zirvesi’nin tanıtımı açısından organize edilen toplantının hemen sonrasında gazetecilerin sorularına cevap verdi. Son zamanlarda ekonomide meydana gelen değişmelere yönelik bir soru üzerine Mahmut asmalı, ülkemiz ekonomisinde bir makas değişikliği meydana geldiğinin çok açık olduğunu söyledi. Ayrıca düşük faiz, yüksek kur, çok üretim ve ihracat, sıfır cari açık şeklindeki bir hedef mevcut artık geçmiş döneme nazaran. Biz bunu MÜSİAD olarak elbette ki destekliyoruz. Senelerdir Türkiye’de düşük kurdan dolayı üretim çarklarımız dönmedi ve hep ithalata bağımlı bir hale geldik şeklinde konuştu.

 Kur çok yüksek

Asmalı yapmış olduğu konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kur aslında beklenen seviyede mi sizce soru işareti şeklinde kendisine sorulan bir soruya karşılık hayır değil. Arkadaşlarla ve ekonomistlerle yapmış olduğumuz toplantıda kurum 8.30 ile 9.00 TL bandında olması mantıklı sene sonu açısından nokta bu Aralık tabii ki de mantıklı olabilir. Yoksa 12 ya da 13 TL gibi rakamlar şu anda kurun çok yüksek olduğunun göstergesidir.”

Dedi.

 Kurdaki ani hareketlilik 10 ile 15 gün içerisinde duracak

Mahmut asmalı,

“Türk lirasının değerini korumak ile ilgili eleştirilerin bulunduğuna yönelik bir yorum üzerine ise Türk lirasının değerinin korunması faizin artırılması demek değildir. ABD’de şu anda %6 ile %7 arası bir enflasyon rakamı var. Faiz oranı yüzdesi 0,25.“

Şeklinde konuştu.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP