DOLAR

16,5981

-0.51%
EURO

17,5089

-0.44%
ALTIN(gr)

970,77

-0,52%
BİST 100

%
Yeni Ekonomi Modelini Anlamadım Diyenler! Erdoğan, 4 Maddede Özetledi   
  • Finans 365
  • Finans
  • Yeni Ekonomi Modelini Anlamadım Diyenler! Erdoğan, 4 Maddede Özetledi  

Yeni Ekonomi Modelini Anlamadım Diyenler! Erdoğan, 4 Maddede Özetledi  

cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı, bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Erdoğan, yeni ekonomi modelini ise dört madde şeklinde özetleyerek,‘Biz ülkemizi ihracat, üretim, istihdam, yatırım ve büyüme; hedef bu 'Dedi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:58
Yeni Ekonomi Modelini Anlamadım Diyenler! Erdoğan, 4 Maddede Özetledi   
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2 saat 15 dakika devam eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sona erdi ve daha sonrasında ise asgari ücret başta olmak üzere döviz kurunda meydana gelen hareketlilik ile stokçulukla mücadele hususlarının ele alındığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni ekonomi modelini 4 maddede özetledi ve tek tek sıraladı üretim, istihdam ve yatırım, ihracat, büyüme… Hedef bu. Dedi.

 Her Alanda Yatırım Atakları Devam Ediyor

19 senedir Türkiye’de gerçekleştirilen yatırımlardan söz eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin yatırım atağı her alanda hızla sürmektedir. Adana’da 1.4 milyar dolar yatırım bedeli olan petrokimya tesisinin temelini atmıştık. Ülkemizin dört bir yanında yürütülen yüzlerce dev yatırımı yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin kurtuluşunu küresel çıkar odaklarının güdümündeki reçetelerde değil, kendi kaynaklarını harekete geçirecek yatırımlarda, istihdamda, ihracata görüyoruz. 19 yıldır yoluyla, köprüsüyle, barajıyla, santraliyle, sulama sistemleriyle sahip olduğumuz muazzam altyapıyı bunun için inşa ettik. 19 yıl boyunca okulu, üniversiteyi, mesleki eğitim kurumunu, hastaneyi, Adliye Sarayı’nı bunun için kurduk. 19 yıldır ülkemizi her alanda bölgesinin ve dünyanın yükselen yıldızı yakmak için onca mücadeleyi bunun için verdik.”

Dedi.

 Erdoğan, Yeni Ekonomi Modelini 4 Maddede Özetledi

Türkiye’yi 19 yıldır hakikate, hakka, hakkaniyete dayalı bir demokrasi ile kalkınma anlayışı ile yönetiyoruz. Türkiye’de bu kavramlardan nasibini almamış bir zihniyet her zaman ve her yerde var olmuştur. Tek parti faşizmi ile başlangıç yapan vesayet dönemi ve darbelerle süren, dışarıdan almış olduğu destekle kendini milli iradenin üstünde gören, gerektiği zaman terör örgütleri ile dahil her türlü şer şebekesi ile işbirliğine girişen bu zihniyet, her defasında milletimizin irfan’a çarpmıştır. Bu zihniyet ekonomide meydana gelen değişimi yine aynı şekilde aynı sinsilikle mecrasında çarpıtmaya çalışıyor. Biz, ülkemizi yatırım başta olmak üzere istihdam, üretim, ihracat ve büyüme; hedef bu nokta Bu zihniyet yüksek faizle ekonomiyi soğutma, küçültmek ve dolayısıyla istihdamı azaltmak amacıyla gayret ediyor. “

İfadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP