Zincir Marketlerden Peş Peşe İndirim Haberi Geliyor!

Zincir Marketlerden Peş Peşe İndirim Haberi Geliyor!

Son dönemlerde fiyat artışları hususunda en çok eleştirilen kesimlerin başında bulunan zincir marketlerde art arda indirim haberleri geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başta olmak üzere Dolar/TL Türk lirasındaki fiyatı düşünün ürün fiyatlarına yansıtılması açısından gelen çağrıların sonrasında market zincirleri, raflarda indirime gittiklerini ile alakalı çeşitli açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:02
Zincir Marketlerden Peş Peşe İndirim Haberi Geliyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan çağrı sonrasında CarrefourSA bazı ürün gruplarında %30’a varan indirim yaptıklarını açıklarken; Migros ise sebze ve meyvelerde %10 oranında indirim yapmaya başladıklarını açıkladı. Şok marketlerde ise dün temel tüketim ürünlerinde %30’a varan indirim yapıldığı açıklanmıştı. CarrefourSA tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında ise tedarikçilere gönderilen bilgilendirme yazısında döviz kurunda meydana gelen düşüşe dikkat çekilerek kendilerinden tedarik fiyatlarının 20 Kasım 2021 tarihi öncesindeki Amerikan doları yani kur seviyesine oranı güncellemelerin talep edildiği açıklandı. CarrefourSA yönetimi, bu indirimli derhal reyon fiyatlarına yansıtmaya başladıklarını söyledi. tedarikçilerden alınan dönüşler ile fiyat indirimleri artış göstererek devam edecektir şeklinde açıklamalarda bulunuldu. Açıklamada aynı zamanda CarrefourSA mağazalarında Carrefour ile belirli markalardaki ayçiçek yağı, süt, kaşar peyniri, domates salçası, maden suyu, ıslak havlu, makarna çeşitleri, deterjan, pirinç, zeytinyağı, kağıt havlu, tuvalet kağıdı ile ayva, karnabahar, avokado ürün gruplarında %30’a varan indirim yapıldığı açıklandı.

 Migros’tan Sebze Ve Meyvelerde Yüzde 10’a Varan İndirim!

Migros tarafından yapılan açıklamada ise üreticilerle yol yüksek ile görüşmeler gerçekleştirilerek indirimli fiyatlarını uygulandığı açıklandı. Tüketicilerin rahatlaması açısından girdi maliyeti beklemeden tedarik edilen meyve sebzelerde kendi kaynaklarından karşılanmak üzere bütün meyve sebze grupların da bütün mağazalarda %10 oranında indirim yapılacağı açıklama.

 ŞOK Marketlerde Temel Tüketim Ürünlerinde İndirim!

Şok market tarafından dün yapılan açıklamada ise her zaman gerçekleştirilen fiyat indirim kampanyalarına ek bir şekilde döviz kurunun düşüş yönünde hareket etmesinden kaynaklı, temel tüketim mamullerinde fiyat indirimi gerçekleştirildiği açıklandı. Bununla beraber devamlı uygulamaların fiyat indirim kampanyaları ve her gün düşük fiyatlı ürünler, müşterilere sunulacaktır. şeklinde açıklamalar yapıldı. Buna göre şok marketlerde 5 litrelik ayçiçek yağının satış fiyatı 119 liradan 109 liraya; 1 kilogram çayın fiyatı 37.5 liradan 33.5 liraya; 1 litre sütün fiyatı 7.99’dan 6.90 liraya; 30’lu yumurtanın fiyatı ise 38.90 liradan 35. 90 liraya ve 700 gram taze kaşar peynirinin fiyatı 49.90 liradan 39.90 liraya indirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP