DOLAR

15,8994

0.35%
EURO

16,8666

0.13%
ALTIN(gr)

941,80

0,16%
BİST 100

%

SEC – Ripple Davası Son Durum!

XRP yatırımcılarını bir yılı aşkın süredir oldukça olumsuz etkileyen Ripple davası nedeniyle XRP, 2018 yılından bu yana 3 $ seviyesine ulaşamadı. Son dönemde BTC borsasındaki düşüşle birlikte XRP yatırımcılarını daha zor günler bekliyor gibi görünüyor. Peki, yatırımcıların merakla beklediği Ripple davasının uzamasının sebebi ne? SEC davası ne zaman sonuçlanacak? Detaylar haberimizde!

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ripple Davası Neden Açılmıştı?

SEC, hem şirket yöneticilerine hem de Ripple’a yasa dışı dijital menkul kıymet teklifi ile haksız yoldan 1.3 milyarı aşkın kazanç elde ettiği gerekçesiyle dava açmıştı. Nakit dışı bedellerle XRP adıyla bilinen dijital varlıkları dağıttığı gerekçesiyle dava edilen Ripple şirketi davası hala sonuçlanmadı. Chervinsky attığı tweette Ripple şirketinin SEC’e karşı hayatının en zorlu mücadelesini verdiklerine değindi.

Ripple Labs Geri Adım Atmıyor!

SEC, şu ana kadar aralarında Elon Musk da dahil olmak üzere pek çok şirkete karşı dava açmıştı. Bu şirketler arasında yer alan Virgin Capital, Kik, Block.One gibi pek çok şirket yer alıyordu ve bu şirketlerin hepsi dava sürecini uzlaşma ile sonuçlandırmıştı. Ancak Ripple Labs bu süreçte diğer şirketlerin aksine uzlaşmadan ziyade SEC’e karşı zafer kazanmak istiyor. Bu da dava sürecinin en az bu yıl da çözüme bağlanamayacağını neredeyse garanti ediyor.

Ripple Davasında Son Durum

Bilindiği üzere SEC eski direktörü olan Hinman 2018’teki konuşmasında ETC’nin bir menkul kıymet olmadığına değinmişti. Duruşmada SEC’in şimdiye kadar aralarında BTC ve Ethereum’a şimdiye kadar menkul kıymet statüsü verilmemesine rağmen neden XRP için farklı bir tutum sergilediği sorgulanıyor. Ripple bu süreci zaferle sonuçlandırmak için SEC davası uzlaşma talebinde bulunmuyor. Eğer dava Ripple’ın lehine sonuçlanırsa XRP destekçileri SEC karşısında büyük bir zafer kazanacak gibi görünüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP