DOLAR

32,2153

0.13%
EURO

35,0091

0.03%
ALTIN(gr)

2.507,22

0,18%
BİST 100

%
Bitcoin efsanesi patır patır patlıyor! Rakamı duyan afalladı! 10 bin doların altına düşerse felaket…
  • Finans 365
  • Gündem
  • Bitcoin efsanesi patır patır patlıyor! Rakamı duyan afalladı! 10 bin doların altına düşerse felaket…

Bitcoin efsanesi patır patır patlıyor! Rakamı duyan afalladı! 10 bin doların altına düşerse felaket…

ABONE OL
22 Kasım 2022 21:40
Bitcoin efsanesi patır patır patlıyor! Rakamı duyan afalladı! 10 bin doların altına düşerse felaket…
1

BEĞENDİM

ABONE OL

10 bin doların altına düşerse felaket… Bitcoin efsanesi patır patır patlıyor! Rakamı duyan afalladı! Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre her zamankinden daha fazla yatırımcı Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının düşeceğini söylüyor. Kripto para piyasası, büyük borsa FTX’teki sorunların ortaya çıkmasıyla son iki hafta içinde baskı altına girdi. Bitcoin Pazartesi günü bir buçuk haftanın en düşük seviyesine geriledi ve diğer büyük kripto para birimleri keskin bir şekilde düştü.

Bitcoin FTX’in dramatik çöküşünün etkisi piyasada dalgalanmaya devam ederken, Pazartesi günü bir buçuk haftanın en düşük seviyesine düştü ve diğer büyük kripto para birimlerini aşağı çekti. Coin Metrics’e göre, Bitcoin en son %4 düşerek 15.725,02 dolar civarında işlem gördü.Günün erken saatlerinde 15.586,94 dolara kadar düşerek 10 Kasım’dan bu yana en düşük seviyesini test etmiş oldu.

PİYASA ŞOKTA…

Kripto para piyasası, büyük borsa FTX’teki sorunların ortaya çıkmasıyla son iki hafta içinde baskı altına girdi.

TERRA’DAN SONRA ŞOK SÜRÜYOR

Bu yılın başlarında, algoritmik stabilcoin olarak bilinen bir tür kripto para birimi olan terraUSD’nin çöküşü, bir dizi şirket üzerinde zincirleme etkiler yarattı ve büyük hedge fonu Three Arrows Capital’in düşüşüne katkıda bulundu.

ETHEREUM GERİ DÖNÜYOR

Rapor, kripto yatırım ürünlerinde yönetim altındaki varlıkların da iki yılın en düşük seviyesi olan 22 milyar doları gördüğünü söyledi. Öte yandan geçen hafta, her zamankinden daha fazla yatırımcının kısa vadeli Ethereum yatırım ürünlerine toplam 14 milyon dolar geldiğini kaydetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP