DOLAR

17,9437

-0.01%
EURO

18,4195

-0.66%
ALTIN(gr)

1.038,43

0,57%
BİST 100

%
Coinbase’den İngiliz Kripto Pazarı İçin Dev Antlaşma

Coinbase’den İngiliz Kripto Pazarı İçin Dev Antlaşma

İlk olarak 2009 yılında ortaya çıkan Bitcoin'le başlayan kripto para dalgası 2017 yılının son aylarında zirveye çıksa da şu günlerde ateşi oldukça düşmüş ve stabil bir halde seyrine devam ediyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:56
Coinbase’den İngiliz Kripto Pazarı İçin Dev Antlaşma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto paraların tüm dünyayı sarmasıyla birlikte ortaya çıkan kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, dünyaca ünlü İngiliz bankası Barclays ile bir anlaşmaya vardı. İngiltere gibi güçlü bir Avrupa ülkesinin önemli bankalarından birisiyle anlaşmaya varılması kripto para yatırımlarıyla uğraşanlar için de önemli bir haber. Çünkü bu tip haberler kripto para yatırımcılarına güven verdiği gibi bu dijital değerlerin toplum tarafından kabülünü de hızlandıran bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Bu Antlaşma Neden Önemli?

Barclays, Avrupa’dan Afrika’ya, Latin Amerika’dan Orta Doğu’ya kadar dünyanın bir çok yerine gidebilmiş, 60 ülkede faaliyet gösteren yaklaşık 300 yıllık bir banka olması nedeniyle Coinbase’in yapmış olduğu antlaşma kripto para piyasaları için oldukça önemli bir haber.

Coinbase’in, Barclays ile yapmış olduğu bu antlaşma kripto para borsalarına giren İngiliz yatırımcılarının sayısını da arttıracaktır. Artık bir İngiliz kripto para yatırımcısı Barclays’da bulunan hesabıyla Coinbase’e para transferi yapıp çok rahatlıkla bitcoin dahil olmak üzere bir çok kripto değeri alıp satabilecek.

Coinbase, İngiltere’de Söz Sahibi Olmak İstiyor

Coinbase’in İngiltere pazarında yapmış olduğu tek antlaşma bu değil. Geçtiğimiz günlerde FCA (Financial Conduct Authority)’dan e-para lisansı alarak da önemli bir işe imza attılar. Coinbase, e-para lisansı alarak 23 Avrupa ülkesinde e-para ticareti yapabilme şansına da sahip artık.

Kripto para borsaları içinde yatırımcı sayısıyla önemli bir yere sahip olan Coinbase’in bu tip antlaşmalara yerini sağlamlaştırdığı ve rekabetin kızıştığı bu ortamda kendisine önemli bir hareket alanı açtığı görülüyor.

Coinbase’in yapmış olduğu bu antlaşma, diğer kripto para borsalarının da bu tip antlaşmalar yapmasının yolunu açabilir. Zaten hali hazırda bazı borsaların bu tip antlaşmalar yaptığı biliniyor. Ayrıca sadece kripto para borsaları değil kripto paraların kendileri de bankalarla anlaşmalar yapabiliyor. Bunların en ünlülerinden birisi Ripple. Ripple’de dünyada 200’den fazla banka ile antlaşma imzalamış bir kripto değer. Türkiye’de de Akbank’la bir antlaşması mevcut.

Coinbase’in bu antlaşmayla özellikle İngiltere’de kripto değerler konusunda önemli bir aktör olması bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP