DOLAR

18,1026

0.07%
EURO

18,2844

-0.11%
ALTIN(gr)

1.019,33

-0,20%
BİST 100

%
Çalışmayan Vatandaşa Maddi Destek! Yaşı İlerlemiş Çalışamayan Kişilere Maddi Destek Sağlanacak!
  • Finans 365
  • Finans
  • Çalışmayan Vatandaşa Maddi Destek! Yaşı İlerlemiş Çalışamayan Kişilere Maddi Destek Sağlanacak!

Çalışmayan Vatandaşa Maddi Destek! Yaşı İlerlemiş Çalışamayan Kişilere Maddi Destek Sağlanacak!

Hükümet vatandaşın sosyal ve ekonomik hayatı olumsuz etkilenmesin diye sosyal destek projelerini arttırdı, yeni projeyle birlikte tüm vatandaşlara bin liralık maddi yardım desteği veriliyor, kimler bu destekten faydalanabilir? Başvurular nasıl yapılacak? Şartlar neler? Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:22
Çalışmayan Vatandaşa Maddi Destek! Yaşı İlerlemiş Çalışamayan Kişilere Maddi Destek Sağlanacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya üzerindeki Koronavirüs salgını ülkemiz vatandaşını sosyal ve ekonomik olarak olumsuz yönde etkiledi, hükümet vatandaşı mağdur durumda bırakmamak adına birçok maddi destek projesi başlattı. Bu sefer de başvuran tüm vatandaşlara 967 liralık maddi destek yardımı yapılacak. Vatandaşlar başvuru şartlarını ve başvuruları merak ediyor, konuyla ilgili tüm detaylar haberimizin devamında.

Maddi Destek Kimlere Sağlanmaktadır?

Bu sosyal yardım desteği Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilmekte, gerekli şartları karşılayan vatandaşlar bu maddi destekten yararlanabilirler. Peki kimler yardım alabilir? Anne yada babasını kaybetmiş kişiler maddi yardımdan yararlanabilirler. Anne yada babası yüzde kırkın üzerinde engele sahip olan vatandaşlar bu maddi destekten yararlanabilirler, başvuru yapacak kişilerin SGK kapsamında olmamaları gerekir, SGK kapsamındaki vatandaşlar sosyal yardım desteğinden yararlanamazlar. Gerekli şartları karşılayan vatandaşlar Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne istenen belgeleri tamamlayarak başvurabilirler.

65 Yaş Üzeri Vatandaşa Maddi Destek!

Vakıflar Genel Müdürlüğü yalnızca sosyal destek yardımında bulunmuyor aynı zamanda diğer maddi yönden ihtiyaç sahibi vatandaşların yarasına merhem olacak projelere imza atıyor. 65 yaş üzeri olup herhangi bir yerde çalışmayan vatandaşlara 65 yaş üstü aylığı verilerek destek olunmakta, bu yardımdan yararlanmak için vatandaşın herhangi bir sosyal güvencesi ve aylığı olmamalıdır. Aynı zamanda Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafınca hasta ve bakım aylıkları verilmekte, hasta ve bakım aylıklarından yararlanabilmek için sağlık belgeleri ile başvuru yapılması gerekir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP