Dolar Fiyatları Ne Olur? Cevaplandı! Altın Oranla Dolar Analizi (Çarpıcı Sonuç)
  • Finans 365
  • Döviz
  • Dolar Fiyatları Ne Olur? Cevaplandı! Altın Oranla Dolar Analizi (Çarpıcı Sonuç)

Dolar Fiyatları Ne Olur? Cevaplandı! Altın Oranla Dolar Analizi (Çarpıcı Sonuç)

Dolar fiyatları on dönemde vatandaşların en fazla merak ettiği ve takip ettiği konular arasında yer alıyor. Döviz fiyatlarında en önemli başlıklar Dolar fiyatları ne olur? ve Dolar yükselecek mi? Soruları yer alıyor. Tüm bu araştırmaların yanında farklı analizler ile dolar fiyatlarında yaşanabilecek gelişmeleri yorumlayan analistler "Altın Oran" ile dolar ve döviz fiyatlarına çarpıcı analizler ortaya çıkarıyor. İşte vatandaşların dolar yorumları ve döviz analizleri.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:29
Dolar Fiyatları Ne Olur? Cevaplandı! Altın Oranla Dolar Analizi (Çarpıcı Sonuç)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar geçtiğimiz gün 5.70 tl seviyesinin altını görerek 5.69 seviyesini test etti. Yine dün dolar karşısında en fazla değer kazanan para birimi Türk Lirası oldu. Faizlerde indirim yağmuru devam etmesi TL açısından önemli bir dönüşüm olsada diğer yandan Carry Trade imkanı sağlaması dolar/tl paritesinde tl’ye güç kazandıran farklı bir yön oluyor.

S400 gerginliği dolar üzerinde baskı kursada bu ay gerçekleşecek FED faiz kararı toplantısı bu gelişmeleri şimdilik gölgede bıraktı. Uzman analistlere göre gelişen ülke para birimleri arasında Rus Ruble’si ve güney Afrika Randı arasında en fazla prim yapacak para birimi Türk Lirası olacak.

Dolar yükselecek mi, düşecek mi?

Dolar fiyatlarının 2019 yılı içerisinde 5.50 tl nin altında dengelenmesi beklenirken diğer yandan Merkez Bankası yıl sonu dolar tahmini 6 liranın üzerinde olması bekleniyor.

Dolar fiyatlarına altın Oran ile Hesaplama!

Dolar fiyatlarına farklı bir analiz gerçekleştiren ekonomistlerden bazıları, dolar fiyatlarına “altın oran” hesaplaması uygulayarak yaptıkları analizlerde dolar fiyatlarının 5.25 seviyesine kadar düşeceğini belirtiyor. Altın oran ile yapılan hesaplamada dolar fiyatlarının 10 yıllık grafikleri alınıyor ve kare şeklinde bir grafik oluşturuluyor. Ağırlık merkezi oluşturularak yapılan hesaplamada dolar fiyatlarının ağırlıklı ortalaması alınıyor ve ilk beş yıldan sonraki hareketleri izlenerek aynı seviyelerde artış ve azalışa göre hesaplamalar yapılıyor.

Vatandaş dolar yorumlarına son dönemde oldukça ilgi göstermesi farklı analiz ve teori önerileri ortaya çıkmasına sebep olmuş gibi gözüküyor. Son günlerde yapılan analizlerde dolar fiyatlarının 5,25 seviyesine düşeceği ve baskılı ortamda aşağı yönlü sert hareketlere devam edeceği belirtiliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP