Euro 31 TL olacak dedi tarih verdi! O gün herkes dövizciye koşacak! 1 Eurosu bile olanlar hemen baksın!
  • Finans 365
  • Döviz
  • Euro 31 TL olacak dedi tarih verdi! O gün herkes dövizciye koşacak! 1 Eurosu bile olanlar hemen baksın!

Euro 31 TL olacak dedi tarih verdi! O gün herkes dövizciye koşacak! 1 Eurosu bile olanlar hemen baksın!

ABONE OL
18 Nisan 2023 20:20
Euro 31 TL olacak dedi tarih verdi! O gün herkes dövizciye koşacak! 1 Eurosu bile olanlar hemen baksın!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Eurosu bile olanlar hemen baksın! Euro 31 TL olacak dedi tarih verdi! O gün herkes dövizciye koşacak! Günümüzde döviz kurları ekonomik hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle son zamanlarda Türk Lirası’nın değer kaybetmesi, döviz kurlarındaki hareketlilikleri daha da önemli hale getirmiştir. Euro/TL kuru da bu kurlar arasında önemli bir yere sahiptir.

Euro/TL Kurundaki Yükseliş Devam Ediyor

Euro/TL kuru son günlerde yükseliş trendinde. Dolar/TL kurunun da 19.12-19.15 TL bant aralığında hareket ettiği piyasalarda, euro/TL kuru 20 TL seviyesinin üzerinde seyrediyor. Serbest piyasalarda 20.21-20.27 TL aralığında işlem gören euro, yüksek rakamlarda kalmaya devam ediyor. Peki, bu yükseliş trendi ne kadar sürecek?

İslam Memiş’ten 31 TL’lik Euro Açıklaması

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, euro/TL kurundaki yükseliş trendinin devam edeceğine inanıyor. Haziran ayından sonra euro’nun 31 TL’ye yükseleceğini açıklayan Memiş, orta ve uzun vadede euro/dolar paritesinde de yükseliş beklentilerini koruduğunu belirtti.

Euro Yükselişi Ne Anlama Geliyor?

Euro/TL kurundaki yükseliş trendi, ülkemizde özellikle ihracat ve ithalat yapan firmaları etkileyecektir. Euro’nun TL karşısında değer kazanması, ihracat yapan firmaların rekabet gücünü azaltacak, ithalat yapan firmaların maliyetlerini artıracaktır. Ayrıca, euro/TL kurundaki yükseliş trendi, yurt dışında yatırım yapan yatırımcıların da portföylerini etkileyecektir.

Euro Yükselişi Nasıl Etki Edecek?

Euro/TL kurundaki yükseliş trendinin etkileri, farklı sektörlere göre değişebilir. Örneğin, turizm sektöründe euro/TL kurundaki yükseliş, yabancı turistlerin ülkemize gelirlerini artıracaktır. Ancak, aynı yükseliş trendi, enerji sektöründe maliyetlerin artmasına sebep olacaktır.

Editörün notu: Burada yer alan değerlendirmeler ve bilgiler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP