DOLAR

16,7832

0.34%
EURO

17,4971

-0.28%
ALTIN(gr)

974,31

0,49%
BİST 100

%
Erdoğan, 3 Kez Tekrarlayarak Yeni Ekonomi Politikasını Özetledi
  • Finans 365
  • Finans
  • Erdoğan, 3 Kez Tekrarlayarak Yeni Ekonomi Politikasını Özetledi

Erdoğan, 3 Kez Tekrarlayarak Yeni Ekonomi Politikasını Özetledi

Haliç Kongre Merkezi'nde Gaziantep'in kurtuluşunun 100. senesinde 100 hayırsever eğitime destek kampanyası ödül töreninde kürsüye çıkan cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni ekonomi politikasını bir tek cümlede özetledi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:57
Erdoğan, 3 Kez Tekrarlayarak Yeni Ekonomi Politikasını Özetledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Faiz hususundaki kararlılığını bir kez daha dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Hala yüksek faizle ekonomiyi soğutma iddiasının arkasında duranlar çıkarsa onlara diyecek sözümüz yok. Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat… Ve bunu başaracağız.”

İfadelerini kullandı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’in kurtuluşunun 100. senesinde Haliç Kongre Merkezi’nde 100 hayırsever eğitme destek kampanyası ödül töreninde değerlendirmelerde bulundu.

 Erdoğan: İhracat, İhracat, İhracat…

 Faiz hususundaki kararlılığı ile alakalı çok net bir şekilde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, problemin ihracatla çözüleceğinin altını çizdi. Üstüne basa basa ihracata vurgu yapan Erdoğan,

“Ekonomi politikamızın ete kemiğe bürünmüş halini görmek isteyen gitsin, Gaziantep’e baksın. Orada gördüklerinden sonra hala yüksek faizle ekonomiyi soğutma iddiasının arkasında duranlar çıkarsa onlara diyecek sözümüz yok. Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat ve bunu başaracağız. “

Dedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Kendilerinin ve vatanlarının istiklali ve istikbali uğuruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Milli mücadelenin ilk başarılarından biri olan bu zaferin kazanılmasında emeği geçen Antepli kardeşlerimizin her birine şükranlarımı sunuyorum. Yatırımla, istihdamla, üretim ile, ihracatla büyüyen Gaziantep gibi şehirlerimizden aldığımız ilhamla şimdi ülkemizin 81 vilayetin tamamı ile aynı hedeflere ulaşmak için çalışıyoruz. Kalkınmanın temel şartlarından biride eğitimli, yetişmiş, kabiliyetli iş gücüdür. İş insanlarımıza ülkemize kazandıracakları okullar ve tesisleri için şimdiden teşekkür ediyorum.”

Derslik Sayılarımızı 343 Binden 601 Bine Yükselttik

Para, mal, güç yerli yerine konduğunda orada adalet, huzur, güven, güzellik olur. Aynı imkanlar yanlış ellere geçtiğinde orada zulüm, huzursuzluk olur, çirkinlikler alır başını gider. Sadece ‘komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir’ emrini dünyaya hakim kalabilsek yerkürede tekbir mağdur, mazlum kalmaz. Ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimizde eğitim-öğretimi önceliklerimizin en başına aldık. Kamu kaynakları ve hayırseverlerimizin eli ile eğitim altyapısının neredeyse baştan sona yeniledik, güçlendirdi. Derslik sayımızı 343 binden 601 bine yükselttik. Yaptığımız 114 bin yeni öğretmen ataması ile bu sınıflarda eğitim öğretimin kesintisiz yapılmasını temin ettik. Ülkemizin 81 vilayetine yaydığımız yeni üniversiteler ile Yükseköğretim kurumlarımızın sayısı göreve geldiğimizde 76 üniversitemiz varken şimdi 207 üniversiteye, akademik personel sayısını 70 binden 180 bine çıkardık. Mesleki eğitimde son dönemde başlattığımız yeni ve yaygın uygulamalarla iş dünyamızın yetişmiş insan gücü kaynağını kaplayacak adımları da atıyoruz.”

Gaziantep İle Övünmek Bizim İçin Şeref

Ehil ellere, bu vatanı, milleti sevenlere verilirse Gaziantep’de şu anda geldiği durum gibi daha iyi hale gelir. Gaziantep’in yatırım, istihdam, üretim, ihracat hususunda geldiği seviye hepimiz için iftihar verici düzeydedir. Ülkemizin en büyük sanayi bölgelerinden birine sahip Gaziantep’te kurulu 1140 fabrika üretim yapmaktadır. Küresel krizi fırsata çeviren Gaziantepli sanayicilerimiz, 175 ülkeye ulaşan ihracat yelpazeleri genişletmektedir. Bu Gaziantep’le övünmek bizim için de şereftir. Kasım itibariyle bir önceki yıla göre ihracatını %30 artıran Gaziantep, yıl sonu inşallah 12 milyar dolar sınırına dayanacaktır “

İfadelerine yer verdi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP