DOLAR

16,8242

-0.15%
EURO

17,5722

0%
ALTIN(gr)

976,27

-0,14%
BİST 100

%
Yatırımcılar Dikkat! Doğru Kripto Para Bu Kriterler Doğrultusunda Seçilmeli

Yatırımcılar Dikkat! Doğru Kripto Para Bu Kriterler Doğrultusunda Seçilmeli

Son zamanlarda kripto para borsalarında peş peşe gelen vurgun haberlerinden sonra kripto para borsaları da alım satım işlemlerini gerçekleştirerek para kazanmak isteyen yatırımcıların cevabını araştırdıkları bir tek soru var: Doğru kripto para nasıl seçilmeli?

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:58
Yatırımcılar Dikkat! Doğru Kripto Para Bu Kriterler Doğrultusunda Seçilmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para birimleri, geleneksel piyasalarda görülmeyecek fiyat hareketleri ile gündemden düşmüyor. Bu yaşanan hareketlilik ile beraber yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Risk oranı yüksek bir piyasa olan kripto para borsaları, fiyatı dalgalanmaları yaşansa da aslında yatırımcı sayısı ile beraber piyasa hacmini de günden güne artırmaya devam ediyor. Kripto para piyasası uzmanları, yatırım ile ilgili iş ve işlemler gerçekleştirilirken büyük zararlar yaşamamak amacıyla işlem gerçekleştirilecek kripto para borsasını araştırarak seçmek gerekir uyarısında bulunuyor. Yatırım gerçekleştirilecek doğru kripto para birimi nasıl seçilmeli? Proje dokümanı nasıl bir şekil almalı? Kripto para birimlerine getirilen gerçekleştirmeden önce teknik doküman incelenmesi gerekir. Özellikle de projenin amacı, en önemli bilgiler arasında yer alırken diğer taraftan projenin dayandırıldığı hususlar ve gerekçeler, yatırımcıyı ikna etmiyorsa doğru bir proje olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Son 1 ay içerisinde en az 10 tane kripto para borsası yönetici, binlerce yatırımcıyı mağdur ederek milyarlarca dolar vurgun yaparak ortalıktan kayboldu. Yatırımcıların, herhangi bir kripto para borsasında kripto alım satım işlemlerine başlamadan önce iyi bir araştırma yapması gerekiyor. Bazı karakterler vardır ki kripto para yatırımcıları sadece bu kriterlere baksa dahi hangi kripto para borsası yatırım yapacağını çok kısa süre içerisinde pratik bir şekilde öğrenebilir.

 

Özellikle saadet zinciri şeklinde hizmet veren ve yatırımcısına çok kısa süre içerisinde %50’ye varan bir kazanç vaadinde bulunan kripto para borsalarında işlem gören kripto para birimleri kesinlikle güvensizdir demektir. Yatırımcıların, bu tür kripto para borsalarından kesinlikle uzak durmaları gerekir. Uçuk rakamlar, akla hayale sığmayacak derecede büyük hayaller, kısa süre içerisinde çok çok zengin olma vadi ile kripto para borsaları yatırımcıların çekmeye çalışıyorsa yatırımcıların bu tip durumlara dikkat etmesi gerekiyor. Kripto para borsalarının güvenilir olup olmadıkları ile ilgili ikinci ve çok önemli bir kriter ise üye sayısıdır. Yani kısa süre içerisinde oluşturduğu altyapı platformu ile katılımcılara mükemmel bir hizmet sunan kripto para borsalarının olduğunu bilmek faydalı olacaktır. Kripto para mağdurlarının yapmış oldukları açıklamalara bakılırsa birkaç defa düzgün bir şekilde ödeme işlemleri gerçekleştirdikten sonra ansızın siteye erişim sağlanamıyor nokta kullanıcıların, bu tip mağdurluk durumlarıyla problem yaşamamaları için yukarıda detaylı bir şekilde anlatılan hususlara dikkat etmeleri gerekir.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP