DOLAR

16,8143

-0.14%
EURO

17,5590

0%
ALTIN(gr)

977,66

0,01%
BİST 100

%
MicroStrategy, Bitcoin Almaya Doymuyor!

MicroStrategy, Bitcoin Almaya Doymuyor!

Bundan 1 ay önce 7002 alet Bitcoin aldığını duyuran MicroStrategy firmasından yeni bir alım daha gerçekleşti. Hem firma hem de CEO Michael Saylor şirketi yaklaşık olarak 82.4 milyon dolarlık bir ödeme ile 1434 btc daha aldığını açıkladı. Yapılan duyuruda firmanın şu anda toplamda 122 bin 478 adet Bitcoin'i olduğu açıklandı. 

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:59
MicroStrategy, Bitcoin Almaya Doymuyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 senesinin Ağustos ayından itibaren Bitcoin kripto para birimi alımlarıyla dünyada ses getiren ve bir nevi de reklamını başarılı bir şekilde yapan MicroStrategy şirketi, Bitcoin sayısını artırmak amacıyla hareket etmeye devam ediyor. Yazılım firması, bugün yapılan bira resmi açıklama ile yeni bir Bitcoin kripto para birimi alımı yaptıklarını duyurdu.

 MicroStrategy, 3.66 Milyar Dolarlıklık Bitcoin’e Sahip!

Kripto para dünyasında artık tanınan bir isim haline gelen firmanın CEO’su Michael Saylor tarafından yapılan duyuruya göre firma, 29 Kasım ile 8 Aralık tarihleri arasında toplamda 57 bin dolar ortalama ile 1434 Bitcoin kripto para birimini aldığını açıkladı. Firmanın toplamda sahip olduğu btc sayısı 122 bin 478’e yükselirken, alınan bütün Bitcoin ise fiyat ortalaması 29 bin 861 dolar olarak açıklandı. Son alım ile beraber firmanın sahip olduğu Bitcoin kripto para birimlerinin toplam değeri ise 3.66 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Açıklamanın sonrasında Bitcoin fiyatında yaklaşık olarak 400 dolarlık bir artış oldu fakat en büyük kripto para ise daha sonra tekrardan geriye çekildi. Bitcoin, bu haber makalesinin kaleme alındığı dakikalar içerisinde yaklaşık olarak 50.000 dolardan alım satım işlemlerine tabi tutuluyor.

 MicroStrategy, Yalnızca Bitcoin Alıyor Ve Yalnızca Onu Öneriyor

Bilindiği gibi Michael Saylor, katılmış olduğu yayınlarım tamamından Bitcoin kripto para birimi alımını öneriyor. Başka hiçbir kripto para almadığını dile getiren Saylor, Bitcoin kripto para birimini dijital bir emlak şeklinde gördüğünü söylüyor. Firma, Bitcoin ilk almaya başladığı dönemde yani 2020 senesinin Ağustos ayında en büyük kripto para 10 ile 12 bin dolar aralığında alım satım işlemlerine tabi tutuluyordu. Ancak şimdi gelinen noktada bu firmanın almış olduğu Bitcoin kripto para birimlerini yeniden satışa sunulması halinde 3.66 milyar dolarlık bir nakit para elde edeceği ortaya çıkıyor. Bütün bu tablo verileri göz önüne alındığında firmanın nasıldı karlı bir işe imza attığı gün yüzüne çıkıyor.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP