SGK ve Bağ-Kur Emekli Maaşlarına ilave zam müjdesi! 1160 TL ek zam ödenecek!

SGK ve Bağ-Kur Emekli Maaşlarına ilave zam müjdesi! 1160 TL ek zam ödenecek!

Emeklilerin gözü kulağı bu gelişmede. SGK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına ilave zam müjdesi! 1160 TL ek zam ödenecek!

ABONE OL
8 Şubat 2022 15:55
SGK ve Bağ-Kur Emekli Maaşlarına ilave zam müjdesi! 1160 TL ek zam ödenecek!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Emeklilerin gözü kulağı bu gelişmede. Emekli maaşlarında 1160 TL civarında bir artış konuşulmaya başlandı. 2022 Ocak ayında emekli maaşlarına yapılan zam bir nebze emeklinin nefes almasına vesile olmuş olsa da tüm tüketim ürünlerine ve faturalara gelen zamlar maaş zamlarını daha ilk aydan eritmiş durumda. Aldığı emekli maaşı ile geçinemeyen emekliler maaşlarında yeni bir iyileştirilmenin yapılmasını talep ediyor.

MİLYONLARCA EMEKLİ GELECEK OLAN MÜJDELİ ZAM HABERİNİ BEKLİYOR

SGK ya da Bağ-Kur emeklisi olan milyonlarca vatandaş, Ocak ayında maaşlarına yansıyan zamlar ile biraz olsun rahatlamış bulunmakta. Milyonlarca kişinin maaşına yansıyan ek zam haberleri de maaşlarla ilgili gelişmelerle beraber yakından takip ediliyor. Ancak artan enflasyon ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle milyonlarca kişi, maaşlara yeniden ek zam yapılmasını talep etmektedir. Ek zam uygulamaları bu kapsamda bir bir hayata geçilirken yeni haberler de gelmeyi sürdürmektedir.

emekli zammı

emekli zammı

EMEKLİ MAAŞLARINA 1.160 TL CİVARINDA YENİ ZAM

Milyonlarca vatandaş, maaşlar üzerindeki ek zamları oldukça yakından takip etmektedir. Bu bağlamda emekli maaşlarında 1.160 TL civarında artışın gelmesi söz konusu. Binlerce emekli vatandaşın maaşı bu kapsamda onaylanması halinde yansıtılacaktır. Milyonlarca çalışan ve de emekli vatandaş, 3600 ek gösterge hakkındaki düzenlemelerini büyük bir heyecanla beklemektedir. Özellikle geçtiğimiz aylarda memur ve memur emeklisine yönelik yapılan Toplu sözleşme görüşmeleri, hükümet tarafından 3600 ek gösterge hakkında gelişmeler yaşatılacağına dair sözlerin sarf edilmesine zemin hazırlamıştır. Sözleşmeli çalışanların kadro alması konusu ile ilgili 3600 ek gösterge, Resmi Gazete’ye de  girmiştir. Şimdi de 3600 ek gösterge düzenlemelerinin maaş ödemelerine nasıl yansıyacağı merak konusu haline geldi.

Emekli maaşı ile ilgili güncel gelişmeleri sitemiz finans365.com üzerinden takip edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)
  • Cafer

    Artik yeter diyoruz yetmiyor arkadaş yetmiyor kaşıkla verip kepçe ile aliyorlar

  • Faruk Gürbüz

    Emekliye maaş zammı yapılmalı. Para pul oldu


HIZLI YORUM YAP