Altın Yatırımcıları Dikkat! Bu Seviyenin Altına Sarkarsa Şelale Düşüşleri Gelecek
  • Finans 365
  • Altın
  • Altın Yatırımcıları Dikkat! Bu Seviyenin Altına Sarkarsa Şelale Düşüşleri Gelecek

Altın Yatırımcıları Dikkat! Bu Seviyenin Altına Sarkarsa Şelale Düşüşleri Gelecek

Son zamanların en çok konuşulan yatırım enstrümanlarından olan altında yaşanan son düşüş şaşırttı. Birçok yatırımcı altın fiyatlarının yükselmesini beklerken aksi yönde hareket eden altın eğer o seviyenin altına sarkarsa çok sert düşüşlerle karşılaşacak. Uzmanların yapmış olduğu altın yorumlarına göre teknik seviyeler ve o önemli destek noktası.

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:55
Altın Yatırımcıları Dikkat! Bu Seviyenin Altına Sarkarsa Şelale Düşüşleri Gelecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küresel piyasaların çalkalandığı bugünlerde altın yatırımcısı altın fiyatlarında yaşanan düşüşlerin sebebini merak ediyor. Kriz dönemlerinin güvenilir limanı olarak görülen altın global anlamda ciddi bir krizin olmasına rağmen neden düştü?

Citi Grup Batıyor mu?

Ekonomi kulislerinde ve sosyal medya da finans devi Citi Group’un batmak üzere olduğu, bunun önüne geçmek için sahibi olduğu altın portföyünü sattığı, bu sebeple altında düşüş yaşandığı ile ilgili ciddi iddialar var. Resmi bir açıklama yok ama bu olayın gerçek olup olmadığı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

ALTIN

Günlük Yükselen Kanalın Alt Bandına Geldi, Ancak Tepkiler Cılız

Sarı metal tarafında hareketli günler devam ederken, sarı metal bugün 1593/1544 arasında fiyatlanıyor. Haber akışı bir yana dursun, teknik görünüme bakalım.

Günlük grafikte görüleceği üzere sarı metal yükselen fiyat kanalı içerisinde kalmaya devam ediyor ancak bu hafta yaşanan düşüşler ile birlikte kanalın alt bandı test edildi. Şimdilik bu kanaldan aşağı yönde bir çıkış olmadı ve gün içerisinde bir miktar tepki geldi. Eğer 1544 desteği altında günlük mum kapanışı gerçekleşirse emtiadaki düşüşler derinleşebilir. Bu durumda 1514 desteği gündeme gelebilir.

Olası tepkilerde ise 1593.7 direnci önemli gözükmekte. Yeniden pozitif eğilim için ilk etapta 1593’ün üzerinde kalınması gerektiğini düşünüyoruz.

Günlük RSI tarafında ise indikatör 50 seviyesinin altında kalmaya devam ediyor.

Destekler: 1564 – 1544/1533 – 1514/1507

Dirençler: 1580 – 1593 – 1611

Grafikte görülen destek seviyesinin kırılması demek kısa vadeli yükseliş trendinin sona erdiği anlamına geliyor. 1544 seviyesinin önemli olduğu finans uzmanları tarafından ifade ediliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP