DOLAR

16,3386

1.58%
EURO

17,4309

0.7%
ALTIN(gr)

970,59

0,47%
BİST 100

%
Bankalardan Beklenen Haber Geldi Sicil Affı Yeniden Yolda

Bankalardan Beklenen Haber Geldi Sicil Affı Yeniden Yolda

Bankalar vatandaşlara kredi verirken inanılmaz hassas davranıyor. Bu durum haliyle vatandaşı oldukça zorluyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:42
Bankalardan Beklenen Haber Geldi Sicil Affı Yeniden Yolda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatandaşlar bankalardan kredi almak için her yolu deniyor. Pandemi dolayısıyla işsiz kalan vatandaşların çoğunluğu herkesin malumu. Yaşanan bu işsizlik vatandaşları kredi almaya zorluyor. Kredi kartlarına yüklenen vatandaşlar alınan kredileri de vaktinde ödeyemiyor. Yaşanan tüm olumsuzluklar vatandaşların kredi notlarına yansıyor. Kredilerin vaktinde ödenmemesi ve kredi kartlarının ekstresine gereken ihtimamın gösterilmemesi vatandaşı oldukça yıpratıyor. Bu durum bankalardan kredi alınmasını da zorlaştırıyor. Bankalardan kredi alamayan vatandaşların yaşadığı mağduriyetler devleti harekete geçirdi. Bankaların çoğuyla yapılan anlaşmaya göre bankalar kredi başvurularında kara kapı defterlerini kullanmayacak Sadece kefil veya teminat gösterilmesi yeterli olacak. Kamu bankalarının tamamı ve özel bankaların bazılarının dahil olduğu kampanyada kredi limitleri ve diğer bilgiler de masaya yatırıldı. Buna göre esnek vade seçeneklerine ek olarak kredi faiz oranların da düşük olması vatandaşı hayli sevindirdi.

Online Başvuru Mümkün

Kamu bankalarının tamamı ve Akbank, Garanti Bankası ve TEB’in de aralarında bulunduğu kampanyadan milyonlarca kişinin yararlanması bekleniyor. 36 ay vade seçeneğinin uygulanması beklenirken %0.89 oranında kredi faiz oranı uygulanacak. Faiz oranlarının bu kadar düşük olması Merkez Bankasının faiz oranlarını düşürün çağrısından ileri geliyor. 60 bin TL kredi limiti belirleyen bankalar özellikle ihtiyacı olan vatandaşların başvuru yapmasını istiyor. Kredilere başvuru seçenekleri de oldukça fazla. Dileyen vatandaşlar bankaların şubelerine giderek başvuru oluşturabileceği gibi dileyen vatandaşlar online şekilde de kredi başvurusunu yapabilir. Kredi başvurularının hemen ardından kişilere kredileri verilecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP