DOLAR

16,3252

1.53%
EURO

17,4707

0.91%
ALTIN(gr)

973,25

0,74%
BİST 100

%
Zam Bekleyen Vatandaşlara Üzücü Haber! Asgari Ücretlerin Zam Oranları Düşük Mü Geldi?
  • Finans 365
  • Gündem
  • Zam Bekleyen Vatandaşlara Üzücü Haber! Asgari Ücretlerin Zam Oranları Düşük Mü Geldi?

Zam Bekleyen Vatandaşlara Üzücü Haber! Asgari Ücretlerin Zam Oranları Düşük Mü Geldi?

Asgari ücret alan vatandaşları üzen haber! Maaşlarda 400 lira kesinti olabilir. Peki ama neden? Pandemi döneminde beklenmedik maaş kesintisi için vatandaşlar isyan ediyor. Kesinti kaç ay boyunca devam edecek? Hepsi haberin devamında.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:41
Zam Bekleyen Vatandaşlara Üzücü Haber! Asgari Ücretlerin Zam Oranları Düşük Mü Geldi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Asgari ücret ile çalışıp ev geçindiren milyonlarca vatandaş için üzücü haber geldi. 400 TL civarındaki kesintiden dolayı herkes şok yaşamakta. Vergi kapsamında tüm çalışan vatandaşlardan 2020 sonuna kadar toplamda 400 TL kesintiler yapılacağı duyruldu.

Asgari ücretle çalışmak zorunda olan vatandaşlar yıl içerisinde maddi sıkıntıları ile yüz yüze olurken bir de maaşlarda kesintiler meydana gelecek. 2021’in gelmesine sayılı zaman kala zaten maaşlarda yapılacak zam oranları ile ilgili ciddi beklentiler oluşurken üzerine maaşlarda kesinti olacak haberi ile şok yaşadılar.

Vatandaşları bu kadar derinden etkileyen haber karşısında vergi kesintileri %20’ye kadar artış gösterecek. Bekar olan kişiler ise bu kesintilerden etkilenmeyecek olsa bile eşleri çalışmayan ve çocukları olan vatandaşlar ne yazık ki etkilenecekler. Net maaşların düşünülecek olmasının yanında 2020 sonuna kadar maaşlarda meydana gelecek kesintilerle beraber oran karşılanacak.

Maaşlarda Yapılacak 400 TL Kesinti!

Asgari ücretle çalışan vatandaşlar kıt kanaat hayatına devam ederken üstüne maaşlarından kesilecek 400 TL ile derin üzüntü yaşadılar. 2020 sonuna kadar eşleri çalışmayan ve çocukları olan her vatandaştan her ay düzenli olarak kesintiler gerçekleştirilecek. Ancak kısa çalışma ödeneğine başvuru yapan ve bu bağlamda ödeme alan çalışanlarda sürece dahil olmayacaklar. İlerleyen zamanda sürecin nasıl işleyeceği hakkında ise net bir açıklama yok.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP