DOLAR

17,9437

-0.01%
EURO

18,4195

-0.66%
ALTIN(gr)

1.038,43

0,57%
BİST 100

%
Sınavsız Personel Alımı Başladı! Hangi Şartları Taşıyanlar İşkur’a Başvurabilir?
  • Finans 365
  • Gündem
  • Sınavsız Personel Alımı Başladı! Hangi Şartları Taşıyanlar İşkur’a Başvurabilir?

Sınavsız Personel Alımı Başladı! Hangi Şartları Taşıyanlar İşkur’a Başvurabilir?

İşkur’dan binlerce işsize ilaç gibi haber. En az 3.500 TL ile personel alımı yapacağı duyuruldu. Hangi şartları taşıyan vatandaşlar bu ilanlara başvurabilir? İş başı eğitim programlarından yararlanma hakkı kazanmak için ne yapılması gerekiyor? Kpss puanı olmadan da başvuru yapılabilir mi? İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:44
Sınavsız Personel Alımı Başladı! Hangi Şartları Taşıyanlar İşkur’a Başvurabilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşkur genç-yaşlı pek çok işsizi sevindirecek bir olaya imza attı. Dolgun maaşla personel alımlarına başlayan kurum sınavsız başvuru yapılacağını duyurdu. Kpss puanı düşük olduğu için endişe eden insanları bu dertten kurtarmayı hedefleyen İşkur işbaşı eğitim programlarıyla da yizbinlerce vatandaşa istihdam kapısı aralamayı planlıyor.

20’den farklı şehirde zorunlu olarak işçi alımı yapacağını duyuran İşkur birbirinden farklı alanlarda da onlarca kurs açarak hem insanlara iş kapısı hem de mesleki eğitim becerisi kazandırmayı hedefliyor. Hangi kurslara kimler katılabilir?

İşkur’dan Meslek Edindirme Kursları

Birçok alanda meslek kursları açan İşkur vatandaşlara iş için gerekli olan bilgi ve donanımı sağlamak için çalışıyor. Her yaştan insanın katılabileceği bu kurslardan bazıları ise şunlar:

Bilişim ve teknoloji alanlarında 6 aylık eğitim kursları

Tehlikeli meslek dalları için en asgari eğitim süresi

Bunların dışında kalan meslek dalları için ise maximum 3 aylık eğitim

İş imkanları yüksek olan kurslara öncelik veren İşkur kendisine başvuran hiçbir vatandaşı geri göndermiyor. Kursları tamamlayan her vatandaşa sertifika da vererek istihdam ihtimalini garantiliyor. Geleceğin meslekleri olarak görülen bilişim ve teknoloji alanında çok fazla talep olması İşkur’un da dikkatini çekmiş olacak ki en fazla kursların bu alanda açıldığı dikkat çekiyor. İlerleyen zamanlarda yine benzer adımlar atılması bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP