DOLAR

16,2086

-0.88%
EURO

17,3972

-1.14%
ALTIN(gr)

966,54

-0,60%
BİST 100

%
58 Bin 196 Kişiye Umut Olacak Açıklama İŞKUR’dan Geldi

58 Bin 196 Kişiye Umut Olacak Açıklama İŞKUR’dan Geldi

İŞKUR istihdam oluşturacak yeni sistemiyle birçok vatandaşa umut olamaya devam ediyor. Tecrübe aramadan, ilkokul veya ortaokul mezunu kişileri sahada istihdam etmeyi planlıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:46
58 Bin 196 Kişiye Umut Olacak Açıklama İŞKUR’dan Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alımlar konusunda belirli şartların konulduğu belirtilirken alımların ne zaman yapılacağı konusundahenüz bir açıklama yapılmadı. İŞKUR üzerinde açılan ilanlarla kamu personeli alımının başladığı duyuruldu. Geçen senelerde açılmayan pozisyonların da bu sene açılması ise herkes bir hayli mutlu etti. Bunun pandemi ile ilgiliolduğudüşünülüyor. Pandemi ile beraber artan işsizliğe dur demek isteyen İŞKUR açık olan her alanı bu şekildedeğerlendirmek istiyor. Ayrıca işveren de kovidden etkilenen taraflardan bir tanesi. İşçilerin salgından dolayı ayrılması veya diğer aksilikler sahada işgücü yoksunluğu oluşturdu. İŞKUR bunlara tedbir olarak ilan sayfasını devamlı güncellemektedir. Açtığı pozisyonlarla işsiz vatandaşı işe işvereni ise işçiyle buluşturmaya devam ediyor.

Adli Sicil Kaydının temiz Olması Başvuru Sürecinde Önemli

KPSS şartının da aranmaması ise herkesi sevindiren hususlardan biri oldu. İş bulmanınzorlaştığı bu donemde KPSS sıkıntılı olacaktı. 80 farklı alan üzerinde yaklaşık 58 bin 196 kişinin alınacağı ve bu alımlarda tecrübe şartının aranmaması umut ışığını daha da artırdı. Temel şart olarak ise ilkokul ve ortaokul mezunu olma şartı aranıyor. 18 yaş ve üzeri ile çalışacak olan İŞKUR TC vatandaşı olmayanların başvurunu kabuletmeyeck.Ayrıca 1 yıl ve üzeri ceza almamak ve güvenlik soruşturmasın kapsamında tehdit oluşturacak bir durumda bulunulmasıgerekiyor. İŞKUR’a kayıt olamayanlar ise bu fırsattan yararlanamayacağında başvuruyapmadan önce muhakkak kayıt olmalısınız.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP