DOLAR

17,9396

0.05%
EURO

18,4012

0.78%
ALTIN(gr)

1.032,68

1,51%
BİST 100

%
Öğrencilerin Korona Tatili Uzayacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak?
  • Finans 365
  • Gündem
  • Öğrencilerin Korona Tatili Uzayacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

Öğrencilerin Korona Tatili Uzayacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alana korona virüsü belası sebebiyle tüm ülkeler kendilerince önlemler aldı, almaya devam ediyor. Türkiye'de bir çok önlem alan ülkeler arasında. Alınan önlemlerin arasında en önemlilerinden biri de okulların tatil edilmesiydi. Veli ve öğrencilerin okulların ne zaman açılacağı ile ilgili sıkça arama yaptıkları yapılan arama trendlerinden belli oluyor. Okullar ne zaman açılacak? Öğrencilerin korona tatili uzayacak mı? Tüm bu sorulara yetkili ağızlardan cevaplar.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:23
Öğrencilerin Korona Tatili Uzayacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her geçen gün korona virüsü vakaalarının artıyor olması öğrencileri ve velilerini tedirgin ediyor. Virüsle mücadelede daha kat edilecek çok mesafe olduğunu gören veliler okulların açılma süresinin uzayıp uzamayacağını, ne zaman açılacağını merak ediyorlar.

En Yetkili Ağızdan Cevaplar Geldi

Korona virüsü tedbirleri kapsamında geçtiğimiz hafta okullar tatil ilan edildi. Peki okullar ne zaman açılacak? Okul tatili uzayacak mı? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuya dair açıklamaları.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbraihm Kalın, ilkokul, ortaokul ve liselerin 16 Mart’tan itibaren tatil edileceğini açıklamıştı. Kararın ardından açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, nisan ayındaki ara tatilin öne çekilerek 16 Mart’tan 30 Mart’a kadar okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığını kaydetti. Bugün tekrar konuya dair açıklama yapan Selçuk, “Sağlık Bakanlığı ile süreci takip ediyoruz. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım ama bunun bir süreci var” dedi.

Ama bazı kararlar aldık bundan sonra okul açılış tarihleri ve ygs, lgs sınavları tarihleri işte Bakan’ın konuşmasından satır başları:

OKUL TATİLİ UZAYACAK MI?

Korona virüsü (Covid-19) tedbirleriyle ilgili soruları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk ekranlarında yanıtladı.

Bakan’ın konuşmasından satır başları:

*Sağlık Bakanlığı ile süreci takip ediyoruz. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım ama bunun bir süreci var. Veriler doğrultusunda karar verilecek.

*Okulların açılmasıyla ilgili eğitimsel bir eksiğimiz yok. Yarın denilse yarın başlarız ancak bu tamamen sağlıkla ilgili bir durum. Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz, bu hafta tekrar görüşeceğiz ve gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

*Okullar hiç açılmasa da ona dair planımız var. Elimizde bitmiş bir paket var. Her türlü ihtimali düşünüyoruz.

*Telafi konusunda hazırlıklarımız var. Önce fiziksel ve ruhsal konuda çocuklarımızın sağlığını korumak istiyoruz, eğitimde telafiyi her şekilde tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Burada uzaktan eğitim tümüyle yeterlidir demiyoruz tabii. Öğrencilerimiz sadece yüz yüze eğitim gördükleri konulardan sınava girecekler.

UZAKTAN EĞİTİM

*Bizim uzaktan eğitim dediğimiz şey televizyon içeriği. İnternet uygulamaları ikinci planda. Pazartesi günü bazı küçük sorunlar oluşabilir ancak salı gününden itibaren giderilmeye çalışılacaktır.

*Ders saatlerini daha önce ilan etmiştik. Bu dersler 20’şer dakika olacak çünkü evin içerisinde 40 dakika oturmak pek mümkün olmaz.

*Veliler soruyor “Bu yeterli mi?” diye, tabii ki yeterli değil ancak yapacağımız telafi çalışmaları ile eksikler tamamlanacak.

Tüm öğrencilerimiz rehavete kapılmadan, disiplinli şekilde derslerine çalışmaya devam etsinler.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP