DOLAR

17,9148

0.02%
EURO

18,4151

0.05%
ALTIN(gr)

1.031,56

0,10%
BİST 100

%
Bu Gelişme Herkesi Şaşırtacak Ödemeler PTT Aracılığıyla Yapılacak
  • Finans 365
  • Gündem
  • Bu Gelişme Herkesi Şaşırtacak Ödemeler PTT Aracılığıyla Yapılacak

Bu Gelişme Herkesi Şaşırtacak Ödemeler PTT Aracılığıyla Yapılacak

PTT iş birliği ile yapılan destek ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi vatandaşlar elektrik faturası ödemeyecek. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:25
Bu Gelişme Herkesi Şaşırtacak Ödemeler PTT Aracılığıyla Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz dönemlerde elektrik faturaları başta olmak üzere kira, doğalgaz gibi ödemeler için talep inanılmaz şekilde fazlaydı. Düzenli şekilde yapılan bu ödemeler için yeniden başvuru açılması kararlaştırıldı. Uzun zamandır bu anı bekleyen vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Ailedeki kişi sayına ve kullanılan kWh dikkate alınarak ödemeler gerçekleştirilecek. Sınır maximum 5 kişi ve daha fazla kişilik aileler baz alınarak çizildi. 150 kWH’a kadar yapılacak ödemeler için vatandaşların sadece başvuru yapmaları yeterli görülecek. Geriye kalan işlemleri sistem ve PTT yetkilileri halletmiş olacak. Tek seferlik olmayacak ödemelerin periyodik olarak yapılması planlanıyor. Online olarak gerçekleşecek başvurular için dışarı çıkıp kurum kurum gezmeye gerek kalmadı.

Ölçüt 5 Kişilik Aileler Olacak

106 TL’ye varan ödemelerin yapılacağı belirtilirken bu tutar ortalama 103 TL’de kalacak. kWh hesaplamada değişecek değerler için ödeme paketinde de 1 2 TL’lik oynamalar söz konusu olabilir. E Devlet üzerinden başvuru yapacak olan vatandaşlarişlemlerinonaylandığını ya da onaylanmadığını yine sistem üzerinden öğrenmiş olacak. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar PTT’ye kimlik kartlarıyla giderek destek ödemesinden yararlanabilecek. Ödemeler nakdi olmayacak bundan dolayı ekstra hesap açtırma gibi bir derdiniz olmayacak. PTT’ye giderek vezneden elektrik faturanızın güncel halinden 103 TL’nin düşürülmesiniz talep etmeniz gerekecek. Eğer elektrik faturanız 103 TL’den fazla ise geriye kalan tutarı sizin ödemeniz gerekecek. PTT başvurunuzun güncel halini görebilecek sistem ile donatılmış olacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP