DOLAR

15,9624

0.72%
EURO

16,8896

0.26%
ALTIN(gr)

944,29

0,42%
BİST 100

%
6 Bin TL’yi Duyan Vatandaşlar Sistemi Kilitledi Başvurularda Acele Edin
  • Finans 365
  • Finans
  • 6 Bin TL’yi Duyan Vatandaşlar Sistemi Kilitledi Başvurularda Acele Edin

6 Bin TL’yi Duyan Vatandaşlar Sistemi Kilitledi Başvurularda Acele Edin

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara yapılan ödemelerde yeni dönem başladı. Buna göre yapılan başvurular neticesinde 6 bin TL almak mümkün olacak. .İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:26
6 Bin TL’yi Duyan Vatandaşlar Sistemi Kilitledi Başvurularda Acele Edin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maddi anlamda zor zamanlardan geçen vatandaşlara 500 TL alt limit olacak şekilde ödemeler gerçekleştirilecek. Birçok vatandaş farklı şeklerde ekonomik olarak sıkıntıya giriyor. Özellikle evlenecek olan çiftler pandemiden dolayı yaşanan maddi sıkıntılar yüzünden evlenemiyor. Bunun önüne geçmek isteyen devlet vatandaşların devamlı kontrol altında tutuyor. Yapılacak başvurular sonucunda kimin neye ihtiyacı varsa ona göre destek ödemesi sunacak. Vatandaşın şu sıra en çok dikkat ettiği nokta geri ödemenin olup olmayacağı. Devlet yapılacak bu ödemelerin geri ödemesini istemeyecek. Yapılacak ödemelerden ilki doğum parası ödemesidir. Buna göre çocuğunu sağ olarak dünyaya getiren anneler başvuruda bulunarak aylık ödeme alabilir. Verilecek olan miktar çocuk sayısı arttıkça artacak.

Çeyiz Parası ile Evlenmek Yük Olmayacak

Diğer bir ödeme ise çeyiz ödemesi olarak isimlendirilmektedir. Buna göre yetim olan kız çocukları yapacakları başvurudan sonra çeyiz parası alabilir. Evlenme arefesinde olan kızların başvurması gerekmektedir.Bu kızlara gerekiyorsa yetim aylığı da bağlanabilecek. Yapılması planlanan bir diğer ödeme ise engelliler için olacak. Buna göre engelli olan vatandaşların bakım sıkıntısı varsa bunu ayda 1500 TL ödeyerek çözmeye çalışacak. Bakım desteğinin yanı sıra engelli maaşının bağlanması gibi bir seçenek de söz konusu olabilir. Aynı durum yaşlılar için de geçerli olacak. Yaşı 65 yaş ve üzeri olan vatandaşlara yaşlılık aylığı ödemesi gerçekleştirilecek. Cenaze ödemesi ise tek seferde yapılacak bir ödeme olarak açıklandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP