DOLAR

18,0867

0%
EURO

18,2555

-0.17%
ALTIN(gr)

1.019,00

-0,22%
BİST 100

%
1300 TL Almak İsteyen Vatandaşlar Sıraya Girdi PTT Vatandaşa Yetişemedi
  • Finans 365
  • Gündem
  • 1300 TL Almak İsteyen Vatandaşlar Sıraya Girdi PTT Vatandaşa Yetişemedi

1300 TL Almak İsteyen Vatandaşlar Sıraya Girdi PTT Vatandaşa Yetişemedi

Geçtiğimiz haftalarda ilgililerin 6 farklı ödeme sözü hayata geçirildi. PTT aracılığıyla verilen ödeme için vatandaş sıraya girdi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:26
1300 TL Almak İsteyen Vatandaşlar Sıraya Girdi PTT Vatandaşa Yetişemedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet destekli ödemelerin sayısı her geçen gün artarkenvatandaşlar bu ödemeler sayesinde oldukça rahatlıyor. Ödemelerinianında alan vatandaşlar devlet desteklerinin devamını beklerken devlet, her destek ödemesi içi farklı bir politika güdüyor. Toplunun her kesimine hitap etmeye çalışan devlet vatandaşları da mağdur etmeyerek periyodik ya da tek seferlik ödemeleringerçekleştiriyor. Yapılan açıklamaya göre vatandaşlara destek ödemesinde bulunacak olan devlet bu destekleri yaşlılara ve annelere vermeyi planlıyor. Geçtiğimizhaftalarca öğrenciler üzerine yoğunlaşan devlet yaptığı saha çalışmalarıyla ibreyi kadınlara ve yaşlılara kaydırmış durumda. Bu bağlamda ilk etapta yaşlılar için ödeme yapacak olan devlet yapacağı buödemeleri zamlı olarak yapmayı planlıyor. Zamların oranları hakkında henüz tam olarak bir açıkla yo. Ancak memurların toplugörüşmelerinde sonra her şeyin daha da netleşeceğini açıklayan devlet endişeye mahal olmadığını da belirt.

Vatandaşlar Periyodik Ödeme Alacak

Anneler için yapılacak deme ise daha çok yeni doğan ya da 2015 yılında sonra doğum yapmış kadınlara ilişkin olacak. Buna göre ilk çocuk 300 ikinci çocuk 400 ve diğer çocuk sayısına 600 TL verecek olan devlet 1300 TL ve üzeri ödeme yapmayıplanlıyor. Her iki ödemenindeperiyodik olacak olması vatandaşı oldukça heyecanlandırdı. Başvurular E Devlet üzerinde ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinde yapılacak. TC kimlik numarasına göre alınacak ödemeler PTT aracılığıyla vatandaşa iletilecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP