DOLAR

16,1003

0.12%
EURO

17,2821

-0.13%
ALTIN(gr)

965,68

0,05%
BİST 100

%
Türkiye’nin Dev Ayakkabı Firması Konkordato İlan Etti

Türkiye’nin Dev Ayakkabı Firması Konkordato İlan Etti

Ayakkabı sektöründe neler oluyor? Konkordato ilan eden firmalar furyasına Türkiye'nin en büyük ayakkabı imalatçısı ve satıcısı olan firma da eklendi. Daha önce İnci Ayakkabı ve Yeşil Kundura konkordato ilan etmişti. Sektör büyük çıkmazda. Çalışanlar birikmiş maaş ve tazminatlarını alamadı mı? İşte detaylar.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:56
Türkiye’nin Dev Ayakkabı Firması Konkordato İlan Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin ayakkabı da şıklık ve kalite denilince akla ilk gelen markalarından olan Kemal Tanca konkordato başvurusunda bulundu. Kemal Tanca’nın konkordato haberi sosyal medya platformu Twitter’da kısa sürede trend topic oldu.

SEKTÖR ZORDA

Daha önce de İnci Ayakkabı ve Yeşil Kundura konkordato ilan etmişti. Kemal Tanca’nın konkordato ilanı ile birlikte sektörün ne denli sıkıntıda olduğu gün yüzüne iyice çıkmış oldu.

Ayakkabı sektöründe en büyük mağaza zincirine sahip olan Kemal Tanca da konkordato başvurusunda bulundu. Mahkeme, konkordato talebini incelemek için ünlü ayakkabı markasının mali tablosunu incelemesi için bilirkişiden rapor istedi.

Türkiye’de 150’ye yakın mağazası bulunan Kemal Tanca markası da konkordato talebiyle mahkemeye başvurdu. Markanın sahibi Tamer Tanca, avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talebinde bulundu. Dün talebi değerlendiren mahkeme, başvuru tarihinden itibaren 90 günlük süreyi aşıp aşmadığı, ibraz edilen mali tablo ve belgelerin mevzuat hükümlerine uygun şekilde düzenlenip düzenlenmediği ve konkordato talep eden davacıların (markanın) borçlu olduğu kişilerin sayısı ile konkordatoya tabi borç miktarının tespiti konularında dosya üzerinde bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi.

KONKORDATO İÇİN RAPOR BEKLENİYOR

Mahkeme geçici konkordato talebinin en kısa sürede değerlendirilip sonuçlanması için bilirkişiye bir günlük süre içinde ön rapor tanzim etmesine, gelen rapor doğrultusunda da konkordato için geçici mühlet verilip verilmeyeceğine karar verdi.

Çalışanların sosyal ve hak edilmiş alacaklarını alamadıkları Twitter’da ifade ediliyor. Şirket yetkililerinden henüz bu yönde bir açıklama yapılmış değil.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP