DOLAR

17,9157

-0.27%
EURO

18,2952

-0.11%
ALTIN(gr)

1.033,42

0,22%
BİST 100

%
98 Bin Lira Maaşla 48 İşçi Alınacak!

98 Bin Lira Maaşla 48 İşçi Alınacak!

ESA tarafından yapılan duyuruya göre sadece 2 ay boyunca yatakta yatacak ve karşılığında 98 Bin lira maaş ile çalışacak toplam 48 personel alınacak… konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:05
98 Bin Lira Maaşla 48 İşçi Alınacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birkaç yıldır gündemde olan Mars’ta yaşamak, uzay yolculuğu yapmak ve uzayda yaşam gibi konularda araştırmalar yapılmakta, bilindiği üzere birkaç yıla Mars’a ilk insan kolonisi yollanacak ve araştırmalar yapılacak ve testler sonucu olumlu olursa uzayda yaşam mümkün olacak. Bu konuda insan canını tehlikeye atmamak için araştırmalar yapılmakta, Avrupa Uzay Ajansı yeni bir araştırma yapmakta uzay yolculuğunun insan bedenine nasıl bir etkisi olduğu merak edilmekte. Bu etkiyle ilgili araştırma yapılması için 48 personel alınacak.

Avrupa Uzay Ajansı İlan Yayınladı

Avrupa Uzay Ajansı’nın yayınladığı ilana göre 2 boyunca yatacak kişiler hiçbir şekilde yataktan kalkmayacaklar. Yemek yeme, sıvı alma, tuvalete gitme, telefonla konuşma gibi ihtiyaçlarda dahi ayağa kalkılmayacak, bunun için hazırlanacak özel sistemle yatakta yatarken tüm bu işlemler yapılabilecek. 2 aylık süre sonucunda insanlar üzerinde yapılacak incelemeler uzay yolculuğunun insan bedeni üzerindeki etkisi konusunda netice alınmış olacak bunun için 2 ay boyunca yatacak 48 personel alınacak, personellere 98 bin lira tutarında maaş alacaklar.

Başvurular 2 Mart’ta

Avrupa Uzay Ajansı’nın duyurmuş olduğu ilana göre başvurular 2 Mart’ta alınmaya başlayacak. Personeller 2 ay boyunca yatacaklar ihtiyaçları ayağa kalkmadan karşılanacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP