İŞKUR SGK Garantisi ile İşçi Alımı Yapacak

İŞKUR SGK Garantisi ile İşçi Alımı Yapacak

Uzun zamandır herkesin beklediği Toplum Yararına Programları kapsamında İŞKUR yüzlerce kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. En az ilkokul mezunu olma şartını arayan İŞKUR son tarihi 14 Aralık 2020 olarak belirledi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:09
İŞKUR SGK Garantisi ile İşçi Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özellikle korona virüsten dolayı artan işsizlikle beraber gözler İŞKUR’a çevrildi. Toplum Yararına Destek Projesi ile yüzlerce kişiyi iş sahibi yapacak olan İŞKUR bu sayede piyasaları hareketlendirmeyi umuyor. Programdan yararlanma şartını da belirleyen İŞKUR 18 yaşını dolduran ve 18 yaş üzeri kitlelerle iş yapmayı hedeflemektedir. Ayrıca İŞKUR’a kayıtlı olunması da aranan bir diğer özellik. Emekli ve malul aylığı alınmaması gerekmektedir. Öğrenci olmanın şartı da belirlenmiştir. Açıköğretim harici kurumlarda öğrenci iseniz bu programa başvuru yapamazsınız. Programa kayıt yaptırırken işsiz olmanız da gerekmektedir. Proje kapsamında çalışılması gereken saatlerde İŞKUR tarafından belirlendi. Buna göre haftalık 45 saat çalışmak projede başarılı olmanız için yeterlidir. Programa başvuracaksanız ve kayıtlı değilseniz İŞKUR’a hemen kayıt yaptırmalısınız.

İŞKUR Kayıtları Online Yapılabilir

İŞKUR’a kayıt olmak sanıldığının aksine çok kolaydır. Kişiler online sistem üzerinden kayıt olabilecekleri gibi kurumdan da kayıt olabilir. Online sistem üzerindeki kayıtta tekrar teyide gerek yoktur. Ancak sistem üzerinden doğru bilgi verildiğinize emin olmalısınız. Ayrıca olası sistem tıkanıklarına hazır olunmalıdır. Yılın belli dönemlerinde yoğunluktan kaynaklı arızalar yaşanabilmektedir. Diğer seçenekde İŞKUR’a giderek kayıt olmaktır. Burada kişi kendisi gitmelidir. Vekaleten kayıt kabul edilmemektedir. Kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve meslek durumu bilgisi doğru verilmelidir. Bazı durumlarda eğitim durumu da önemlidir bu bilgi de doğru olmalıdır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP