DOLAR

19,8429

0.08%
EURO

21,4610

-0.03%
ALTIN(gr)

1.253,34

-0,20%
BİST 100

%
İŞKUR SGK Garantisi ile İşçi Alımı Yapacak! En Az 8.500 TL Maaş Verilecek!
 • Finans 365
 • Gündem
 • İŞKUR SGK Garantisi ile İşçi Alımı Yapacak! En Az 8.500 TL Maaş Verilecek!

İŞKUR SGK Garantisi ile İşçi Alımı Yapacak! En Az 8.500 TL Maaş Verilecek!

ABONE OL
13 Ocak 2023 10:17
İŞKUR SGK Garantisi ile İşçi Alımı Yapacak! En Az 8.500 TL Maaş Verilecek!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun zamandır herkesin beklediği Toplum Yararına Programları kapsamında İŞKUR yüzlerce kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. Toplum Yararına Destek Projesi ile yüzlerce kişiyi iş sahibi yapacak olan İŞKUR bu sayede piyasaları hareketlendirmeyi umuyor. Programdan yararlanma şartını da belirleyen İŞKUR 18 yaşını dolduran ve 18 yaş üzeri kitlelerle iş yapmayı hedeflemektedir. Ayrıca İŞKUR’a kayıtlı olunması da aranan bir diğer özellik. Emekli ve malul aylığı alınmaması gerekmektedir. Öğrenci olmanın şartı da belirlenmiştir.

Açıköğretim harici kurumlarda öğrenci iseniz bu programa başvuru yapamazsınız. Programa kayıt yaptırırken işsiz olmanız da gerekmektedir. Proje kapsamında çalışılması gereken saatlerde İŞKUR tarafından belirlendi.

İŞKUR Kayıtları Online Yapılabilir

İŞKUR’a kayıt olmak sanıldığının aksine çok kolaydır. Kişiler online sistem üzerinden kayıt olabilecekleri gibi kurumdan da kayıt olabilir. Online sistem üzerindeki kayıtta tekrar teyide gerek yoktur. Ancak sistem üzerinden doğru bilgi verildiğinize emin olmalısınız. Ayrıca olası sistem tıkanıklarına hazır olunmalıdır. Yılın belli dönemlerinde yoğunluktan kaynaklı arızalar yaşanabilmektedir. Diğer seçenekte İŞKUR’a giderek kayıt olmaktır. Burada kişi kendisi gitmelidir. Vekaleten kayıt kabul edilmemektedir. Kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve meslek durumu bilgisi doğru verilmelidir. Bazı durumlarda eğitim durumu da önemlidir bu bilgi de doğru olmalıdır.

Her katılımcıya, 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri kapsamında asgari ücret belirleme komisyonu doğrultusundan belirlenen günlük asgari ücret miktarının katılım sağlanan gün adedi ile çarpımı neticesi bağlamında belirlenir. TYP uygulama zamanı, her bir uygulama bağlamında en çok 6 aydır. TYP’de haftalık yararlanma zamanı 45 saat olarak belirlenmiştir.

İŞKUR TYP Başvuru Linki: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

finans365.com özel haber

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (4)
 • Pinarrr

  Verdiğiniz hiçbir ilanda ne samsun typ var ne kurs var

 • Hasan

  Ben 2017 işkurda çalıştım şu an işsizim işkurda başvuru yapıyorum beni bir işe kabul etmiyor bana diyorlar sen ii hakıyok sen daha öce 9 ay çalıştın böyle bir adelet nerde var

 • Gökhan atik

  Yeni Yuva kurdum yuvam yiklilacak devletinizde yardım iztiyorum Yozgat’ta yazıyorum bana yardım edin

 • Belkız

  İş araıyorum


HIZLI YORUM YAP