DOLAR

18,1026

0.07%
EURO

18,2844

-0.11%
ALTIN(gr)

1.019,33

-0,20%
BİST 100

%
Ev Almak İsteyen Vatandaşlar Bu Haberi Okumadan Hazırlık Yapmasın Devletten İnanılmaz Fırsat
  • Finans 365
  • Gündem
  • Ev Almak İsteyen Vatandaşlar Bu Haberi Okumadan Hazırlık Yapmasın Devletten İnanılmaz Fırsat

Ev Almak İsteyen Vatandaşlar Bu Haberi Okumadan Hazırlık Yapmasın Devletten İnanılmaz Fırsat

Ev almak isteyen vatandaşlara devlet hibe desteği vereceğini açıkladı. Bu açıklama üzerine vatandaşlar araştırmaları sıklaştırdı. Şartlar da belirlendi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:16
Ev Almak İsteyen Vatandaşlar Bu Haberi Okumadan Hazırlık Yapmasın Devletten İnanılmaz Fırsat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buna göre ilk kez ev alacaklar 27 yaşından önce evlenecek olan çiftler ve evsiz olanların başvuracağı hibe destek programı için geri sayım bitti. Tüm hazırlıklarını tamamlayan devlet vatandaşının elinden tutmaya devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre geri ödemesiz verilecek olan hibe desteğinden milyonlarca vatandaşın yararlanması bekleniyor Devletin aradığı şartları sağlayan vatandaşların tümüne 28 bin ila 82 bin TL arası ödeme verilmesi bekleniyor. Verilecek ödeme geri ödenmeyeceği için devlet tarafından takip vs. de yapılmayacak. Bir diğer husus ise daha önceden birikim yapan vatandaşların ne olacağı hususu. Yetkililer bu konu hakkında da açıklamalarda bulundu. Buna göre belli bir süre birikim yapan vatandaşların tümü devletten ek katkı alacak.

Devlet Katkı Sağlayacak

Alınacak ek katkı birikim yapılan ayları da kapsayacak. Buna göre 36 ay alt limit olmak üzere 60 ay ve üzeri için ciddi anlamda devlet destekleri söz konusu olacak. Hangi bankadan hangi pozisyonda birikim yapılması gerektiği ilerleyen günlerde açıklanmış olacak. Ancak yapılan açıklamalara göre kamu bankları inanılmaz revaç gözüküyor. 36 ay ila 49 ay arası, 50 ay ile 59 ay arası ve 60 ay ile 60 ay üzeri olarak kategorilendiren ilgililer bu süre zarflarında birikim yapan her vatandaşa katkı sunmuş olacak. Sunulan katkılar bütçesinde vatandaş ev hayaline daha fazla yaklaşacak. Aynı hane içinde karı koca ayrı ayrı başvuru oluşturup birikim hesabı açabilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP