Her Aileye Sosyal Yardım Desteği Geliyor

Her Aileye Sosyal Yardım Desteği Geliyor

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığından vatandaşın yüzünü güldürecek bir haber geldi. Bu habere göre vatandaş önce SED başvurusunda bulunmalı, başvurusu onaylananlar 1248 Tl’lik yardımdan yararlanabilecek. İşte detaylar…

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:25
Her Aileye Sosyal Yardım Desteği Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğrenciler okul dışındaki hayatlarında da güzel vakit geçirebilsin diye verilen desteklerden bugüne dek toplam 16.056 çocuk faydalandı. 2020 yılı itibariyle bakanlık daha fazla çocuğun en iyi eğitimden ve yaşam biçiminden yararlanabilmesi için yeni ödemeleri gündeme getiriyor. Sosyal ve ekonomik destek paketi kapsamında vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılayabilsin diye ödeme yapılacak. SED ödemesi kapsamında öğrencilere verilecek olan yardım, okul öncesi için 693, ilköğretim 1040 ve yüksek öğretim öğrencileri için 1248 Tl destekte bulunulacak. Bu desteğin amacı çocukları aile yanında desteklemek ve aile bütünlüğünü korumak.

Bütünlüğü korumak amacıyla yapılan destekte SED ödemeleri kapsamında toplam 131.000 çocuğa, 138 milyon Tl destek verilecek. Çocukların ekonomik şartlar altında kötü etkilenmesi engellenecek, bu sayede aileleri de rahata erecek. Peki SED ne demek?

SED, çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere verilen yardımdır. Bu sayede eğitim ve yaşam biçimleri desteklenir ve kendi kendilerini yeterli hale getirene kadar düzenli olarak verilir. Psiko-sosyal destek sistemi kapsamında SED başvurusu yapılabilecek.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Peki başvurular nasıl yapılacak? Başvurular Bakanlık İl Müdürlüğü’ne ve Sosyal Hizmetler Merkezine yapılabilir. Ekonomik destekler süreli ve geçicidir, destekler yılda 1 veya 2 kere yapılır. Başvuru için gerekli olan evraklar;

Dilekçe

TC vatandaşı numarası beyanı

Sağlık raporu ve öğrenci belgesi

İŞKUR ve meslek kurslarına başvuruya dair belge

Meslek ve başka bilgi ve belgeleri vermek amacıyla araştırma

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP