Evlenenlere Dev Destek 39.580 TL Hesaplara Yatıyor

Evlenenlere Dev Destek 39.580 TL Hesaplara Yatıyor

Evlenmek isteyip de masraflardan dolayı evlenemeyenlerin imdadına devlet yetişiyor. Bu sene artan devlet desteği ile evlenecek çiftlere toplamda 39 bin 580 TŞ ödeme yapılacak. Bu ödemeler farklı kalemlere ayrılacak. 11 Bin TL evlenirken verilecekken geriye kalan 28.580 TL’nin ev alırken ödenmesi planlanıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:34
Evlenenlere Dev Destek 39.580 TL Hesaplara Yatıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kolaylıkla Ev Sahibi Olunacak

Dileyen çiftler destekten ferdi olarak yararlanıp daha fazla devlet desteğinden yararlanabilir. Başvuruya göre 1 çift olarak başvuru olabileceği gibi 2 kişi gelin-damat olarak da başvuru yapılabilir. Verilmesi planlanan 11 bin TL çeyiz paketi olarak da konuşuluyor. Önceden çeyiz hesabı açan vatandaş bu hesapta alt sınır 3 üst sınır 5 yıl yatırım yapan vatandaşlara ise devlet desteği daha fazla verilecek. 9 bin lira verilmesi planlanırken bu tutar 11 bin liraya çıktı.

Yine aynı sistem konut desteği için de geçerli olacak. Konut hesabı açıp altı limit 3 üst limit 5 sene boyunca birikim yapan vatandaşa 28 bin 580 TL’ye kadar destek ödemesi sağlanacak. Çiftler ayrı ayrı başvuru yaptıkları taktirde 79 bin TL’ye kadar devlet desteğinden faydalanabilir. Açılan hesapların vadeleri kadar devlet katkısı söz konusu olacak. Buna göre 36-47 ay vadeler arasında hesap oluşturup birikim yapan vatandaşa çeyiz hesabında %20’lik devlet katkısı verilecek. 48 ay ile 59 ay arası içinse bu oran %22 olarak planlanıyor. 60 ay ve üzeri için %25 oranında devlet katkı sağlayacak. Bu oranın konut hesabında daha fazla olması bekleniyor. Bu şekilde maddi durumun yeterli olmayan çiftlerin kolayca evlendirilip ev sahibi yapılması amaçlanıyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP