Corona Virüsünün Genetiği Çözüldü! Müjdeli Haber Geldi Çare Bulundu!

Korona virüsü ile ilgili müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce Çin'de virüsün gerileme dönemine girdiği haberi gelmişti. Şimdi ise virüse derman olacak ilaçla ilgili açıklama Dünya Sağlık Örgütü'nden geldi. İşte detaylar.

Corona Virüsünün Genetiği Çözüldü! Müjdeli Haber Geldi Çare Bulundu!

Korona virüsü ile ilgili müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce Çin'de virüsün gerileme dönemine girdiği haberi gelmişti. Şimdi ise virüse derman olacak ilaçla ilgili açıklama Dünya Sağlık Örgütü'nden geldi. İşte detaylar.

Corona Virüsünün Genetiği Çözüldü! Müjdeli Haber Geldi Çare Bulundu!
20 Nisan 2020 - 12:44 - Güncelleme: 20 Nisan 2020 - 12:44

Tüm kötümser haber akışına rağmen güzel haberler de gelmeye başladı. Tüm dünyada salgın hale gelen korona virüsü için tüm ülkelerde ki sağlıkçılar ve bilim insanları seferber olmuş durumda.

KORONA VİRÜSÜ İLACI BULUNDU

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse ilişkin bilanço gün geçtikçe artıyor. Bu süreçte ise Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bu salgına ilişkin müjdeli bir haber duyurdu.


Koronavirüsün yankıları sürerken Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ-WHO), korona virüse karşı dünyada 20 aşı geliştirildiğini duyurdu. WHO’nun Rusya Sorumlusu Melita Vujnovic "koronavirüs için 20 farklı aşı geliştiriyoruz" Rus bilim insanları korona virüsün (Covid-19) genetik şifresinin tamamen çözüldüğünü açıkladı. Korona virüsün çözülen genetik dizilimin aşı ve ilaç geliştirmede faydalı olacağı belirtildi.Rusya’da, Smorodintsev Grip Araştırma Enstitüsü’deki bilim insanları tarafından yapılan açıklamada, korona virüsün (Covid-19) genetik şifresinin tamamen çözüldüğünü açıkladı. Korona virüsün genetik dizilimin aşı ve ilaç geliştirmede faydalı olacağı ifade edildi.

Rusya’nın haber ajansı TASS’taki habere göre, St. Petersburg kentinde bulunan Smorodintsev Grip Araştırma Enstitüsü’nden bilim insanları, koronavirüsün genetik şifresini çözdüklerini açıkladı.Enstitü Müdürü Dr. Dmitriy Lioznov, koronavirüsün yeni bir virüs olmasından dolayı bu virüsün genetik diziliminin tamamen deşifre edilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Dr. Lioznov “Bu bilgi bize ilaç ve aşı bulma konusunda yardımcı olacak” dedi. Bir müjde de Çin'den geldi.

"ÇOK ÖNEMLİ ADIM ATTIK”

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, korona virüs salgınına karşı geliştirilen ilaç ve aşı hakkında açıklamalarda bulundu.

Korona virüse karşı önemli bir adım atıldığını belirten Başkonsolos Wei, “Aşıda iki gün önce çok önemli bir adım attık. 17 Mart akşamı aşı inceleme ekiplerinden birine klinik denemeye girmesine izin verdik. Biz, paralel bir şekilde birkaç yolda aşı incelemesi içindeydik. Çoğu nisan ayında klinik denemeye girecekti ama bir aşı ekibi daha hızlı bir şekilde ilerledi. İki gün önce klinik denemeye izin verildi. Klinik denemenin sonuçlarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ABD'de geliştirilen bir koronavirüs (Kovid-19) aşısının bugün ilk kez Washington eyaletinde test edileceği bildirildi.

Aşı Testine Hazırlanıyorlar

Amerikan AP haber ajansının ABD'li hükümet yetkililerine dayandırdığı haberinde, Ulusal Sağlık Enstitülerince fonlanan aşı testinin Seattle'daki Kaiser Permanente Sağlık Araştırma Enstitüsünde yapılacağı ifade edildi.

Yan etkileri test edilecek. Testin 45 yaşındaki sağlıklı bir kişiye uygulanacağını aktaran yetkililer, bu kişiye virüs bulaşma riskinin bulunmadığını ve testin sadece aşının yan etkilerini test edeceğini bildirdi.

Yetkililer, koronavirüs salgınına yakalanan hastalarda kullanılacak bir aşının geliştirilmesinin sekiz ay ile bir yıl arasında sürebileceğine dikkati çekti.

SON DAKİKA GRUBUNA ÜYE OLARAK TÜM GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLABİLİRSİNİZ

Gruba Katılım İçin => https://www.facebook.com/groups/1113204899014230/

Koronavirüs yayılmaya devam ederken birçok ülke aşı geliştirme çabasına girmiş durumda.Aşı bulunmuş olsa da seri üretilip kullanılabilir hale gelmesi 2-3 ay sürebilir diyor sağlıkçılar.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • S. Ç
  1 yıl önce
  Bazı aşılar yan etkisini 2 ila 3 sene sonra ender olarak milyonda bir görülür iken siz sadece bir kaç aylara bağlıyor sunuz neticesini, hangi canlı allâh,'tan başka en yetkin gudrete inana bilsinki komşusu aç yatarken Hâ virüs ölümü hâ açlık hãlã adalet kurulu düzen bulamazken allâh' ın sınavı bitmicek yüzde yüz. Hiç bir canlı varlıktır ki bu kadar hayatı sonlandırsın gücü yetermi canlı varlıktan bahis uzay aracı ufo'yu ilk icat etme buluşuyla kıyaslanamıyacak kadar rabbim'in kulları çok değerli, bile isteye tesadüf sayılabilecek şeyler değil bu olanlar, allâh benim düzenimi kendinize yakıştıramadı iseniz buyuruyor, olmalı anlayışımıza sundu diye sanıyorum,,,,, öte yandan o devâsa büyüklükteki eleştirileri yapa bilsek sıkıntı yaşanırdı o halde. Anlaşıla bilir ise?
 • yasın
  1 yıl önce
  ölen ölsun öylemı