DOLAR

18,4191

0.52%
EURO

17,8508

-1.1%
ALTIN(gr)

973,04

-1,08%
BİST 100

%
THY Satılıyor Haberlerine Yanıt Geldi

THY Satılıyor Haberlerine Yanıt Geldi

THY satılıyor haberlerine yalanlama geldi. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün açıklama yaptı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:04
THY Satılıyor Haberlerine Yanıt Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün Türk Hava Yolları satılacak şeklinde çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını söyledi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Yahya Üstün “kesinlikle Türk Hava Yolları’nın satılması gibi bir durum söz konusu olmadığını ve çıkan haberlerin asılsız olduğunu duyurdu.”

Yahya Üstün kişisel Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada “markamız hakkında çıkan ve farklı zamanlarda ortaya atılan Türk Hava Yolları satılıyor başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını söylemek istiyorum. Bu tarz asılsız haberlere kesinlikle itibar etmemelisiniz. Şirketimiz bu tarz haberleri ortaya atan kişiler ve kurumlar hakkında sıkı bir çalışma başlatmış ve hukuki açıdan tüm haklarımızı arama konusunda avukatlarımız çalışmalarına devam etmektedir.”

2019’un ilk aylarında da Türk Hava Yolları’nın satılacak ve yabancı bir şirket tarafından satın alacağı şeklinde yorumlar ve haberler çıkmaya başlamıştı. Şirket bu yıl içerisinde 3 defa bu tarz haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıklamak zorunda kaldı. Türk Hava Yolları en çok kazanan havayolu şirketleri arasında yer alıyor ve her geçen gün değeri yükseliyor.

Sadece Türkiye için değil dünya markaları arasında zirvede yer alan Türk Hava Yolları dünyanın çok farklı noktalarına uçuş gerçekleştiren elinden havayolu şirketleri arasında yer alıyor. Satılacağı yönündeki haberlere ise şirketin en yetkili isimleri arasında yer alan Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya hesabından yalanlayan bir haber paylaştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP