DOLAR

15,5735

0.59%
EURO

16,2194

0.61%
ALTIN(gr)

906,96

0,59%
BİST 100

%
Youtube Üzerinden Para Kazanma (Kanal Açıp Para Nasıl Kazanılır)
 • Finans 365
 • Gündem
 • Youtube Üzerinden Para Kazanma (Kanal Açıp Para Nasıl Kazanılır)

Youtube Üzerinden Para Kazanma (Kanal Açıp Para Nasıl Kazanılır)

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? Youtube kanalı açıp para kazanmak için ne yapmak gerekir? ​​​​​​​Youtube para kazanma yöntemleri nelerdir gibi bir çok soru alıyoruz. İlgilenenler için konuyu irdeledik.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:43
Youtube Üzerinden Para Kazanma (Kanal Açıp Para Nasıl Kazanılır)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Youtube para kazanma yöntemleri arasında uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ve sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasının ardından internetten para kazanmak da mümkün hale gelmiştir. Youtube gibi platformlar üzerinden elde edilen gelirlerin büyük çoğunluğu sponsorluk ve reklam geliridir. Belirli bir izleyici kitlesine sahip olduktan sonra çeşitli firmalarla sponsorluk anlaşması yaparak Youtube’un kendi reklam gelirlerinin dışında sponsorluk geliri elde etmeniz mümkündür.

Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada giderek yaygınlaşan ve büyük bir gelir kapısı haline gelen Youtube, oldukça basit yöntemlerle para kazanma imkânı sunmaktadır. Youtube üzerinden para kazanma hedefi olan kişilerin ilk olarak aktif olarak içerik üretmesi gerekmektedir.

Youtube Üzerinden Ne Kadar Para Kazanılır?

Youtube’dan ne kadar para kazanılır sorusu sanıldığının aksine izlenme sayısıyla açıklanmamaktadır. İzlenme ve takipçi oranı para kazanmada etkili olsa da yine de tek başına yeterli değildir. Temelde Youtube üzerinden para kazanmak için çıkan reklamların izlenmesi ve bu reklamlara tıklanması gerekmektedir. Örneğin; 100 bin izlenme için ortalama olarak 80 TL kazanmak mümkündür.

Youtube üzerinden para kazanan birçok kişi asıl kazancın video sırasında çıkan reklamlardan değil, video içinde yapılan sponsorluk ve reklam gelirlerinden olduğunu belirtmektedir. Firmalardan reklam veya sponsorluk almak için içeriğinizin iyi olması ve belirli bir takipçi kitlesine sahip olmanız gerekmektedir.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak İçin Püf Noktalar Nelerdir?

Youtube para kazanma etkinleştirme işlemi için birçok farklı adımı takip etmeniz gerekmektedir. Bunun için sırasıyla;

 • Özgün isimli Youtube kanalı açın
 • İlgi çekici ve çözünürlüğü yüksek videolar yükleyin
 • Kanal tanıtımı yaparak etkileşim alın
 • Para kazanmayı etkinleştirin
 • Düzenli analiz yapın
 • Sponsor ve reklam anlaşmaları yapın
 • Benzer içerik üreticilerini takip edin
 • Hedef kitlenizi belirleyin
 • İçerik üretin

Bu adımları takip ederek Youtube üzerinden para kazanma işlemi için ilk adımı atmış sayılırsınız. Özellikle kaliteli ve özgün içerik üreterek gerçek izleyici kitlesi oluşturabilir ve gelirlerinizi büyük ölçüde arttırabilirsiniz. Google Adsense üzerinden ödemeleriniz yapılacağını için bu sisteme kayıt olmanız gerekmektedir.

Youtube Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Youtube para kazanma şartları oldukça basittir. Teorik olarak 18 yaşından büyük herkes Youtube üzerinden para kazanabilir. Ancak, şuan için 18 yaşından küçük birçok kişinin de aktif olarak büyük paralar kazandığı görülmektedir. Youtube kanal açma ve içerik oluşturma aşamalarını tamamladıktan sonra tüm şartları sağlamış sayılırsınız. Bu aşamadan sonra düzenli olarak içerik üreterek hedef kitlenize ulaşmanız gerekmektedir.

Youtube üzerinden para kazanmak için en önemli şartlardan biride iyi bir ekip oluşturmaktır. Ekip çalışması ile hem daha kaliteli içerik üretebilir hem de profesyonel bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Google Adsense gibi platformlara üyelik oluşturduktan sonra reklam gelirlerini kontrol etmeniz mümkündür.

Youtube Para Kazanma Aktif Etme İşlemi

Youtube para kazanma aktif etme işlemeni yapmak Youtube üzerinden para kazanmanın en temel şartları arasında yer almaktadır. Bunun için açtığınız Youtube kanalının ayarlar sayfası üzerinden gerekli işlemleri uygulayabilirsiniz. Youtube uygulaması üzerinden sol tarafta bulunan ayarlar menüsünden gerekli ayarlamalar dakikalar içinde yapılabilmektedir. Bunun için ekstra herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Youtube üyeliği oluşturduktan sonra kanal ayarlarından rahatlıkla para kazanma işlemini aktif edebilirsiniz. Ancak, aktifleştirme işlemini yaptıktan sonra videolarınızı düzenlemeniz ve paylaşmanız gerekmektedir. Bu adımı uyguladıktan sonra izlenme oranına ve reklamlara tıklanma gibi unsurlara göre gelir elde edebilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanma işlemi tüm bu adımları takip ederek kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP