Toplamda 1800 TL Destek Ödenecek! Açıklama Sonrası Vatandaşlar Başvurulara Doluştu

Toplamda 1800 TL Destek Ödenecek! Açıklama Sonrası Vatandaşlar Başvurulara Doluştu

Açıklamaya göre vatandaşlara ödenecek desteklerin detayları belli oldu. Vatandaşlara ödenecek destekler için başvuru formunun doldurulması şart koşuldu. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:49
Toplamda 1800 TL Destek Ödenecek! Açıklama Sonrası Vatandaşlar Başvurulara Doluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 farklı destek paketi için açıklama yapan yetkilileri aileleri sevindirecek ödeme paketleri oluşturdular. Buna göre evde bakım ödeneği, muhtaçlık aylığı ve muhtaç er ya da erbaşların aileleri için ödeme yapılması planlanıyor. Üç ödemden aynı anda yararlanmak mümkün olmayacak. Edinilen bilgiye göre kısa zamanda verilecek destek ödemeleri zamlı olarak vatandaşlarınhesabına yatmış olacak. Memurlar için yapılacak toplu gelişme ihtiyaç sahibi vatandaşların da işine yarayacak. En az 100 TL fark edeceği konuşlan ödemeler için ilgililer bir açıklama yapmadı. Ödeme e verileceği tarihlerde zamlar yetişmezse ilk aylar zamsız verilecek ödemelerilerleyen tarihlerde zamlı şekilde vatandaşlar verilebilecek. Aradaki fark kapatılacak.

3 Ödeme Aynı Anda Alınmayacak

Evde bakım ödemesinde yararlanılması için kişilerin yaşlı ya daengelli olması gerekiyor. Yaşlıdan ise kasıt 65 yaş ve üzeri olarak açıklandı. 65 yaş ve üzeri kişi yaşlılık aylığı alabileceği için muhtaçlık aylığındanyararlanılması söz konusu olmayacaktır. Aynı durum engelliler için de geçerlidir. Onlar da engelliler için özel olarak düzenlenen aylıklardan alacaklardır. Engellilerin evde bakım ödemesi alması için %40 ve üzeri engel durumunun olması ve bunu doktor raporuaçıklamasıgerekmektedir. Muhtaçlık aylığı ise maddi durumu olmayan aileler için verilecek desteködemesidir. Aylık olarak ödenecek maaş ayda 711 TL olarak açıklandı. Bir diğer ödeme ise muhtaç er ya daerbaşaileleri için yapılacak ödeme oldu. Bu ödeme de iki ayda bir 550 TL olacak şekilde ödenecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP