DOLAR

16,3563

-0.06%
EURO

17,5668

0.35%
ALTIN(gr)

972,99

-0,16%
BİST 100

%
Taşeron ve Kamu İşçisine Müjde, Tediye Ödeme Tarihi Belli Oldu
  • Finans 365
  • Gündem
  • Taşeron ve Kamu İşçisine Müjde, Tediye Ödeme Tarihi Belli Oldu

Taşeron ve Kamu İşçisine Müjde, Tediye Ödeme Tarihi Belli Oldu

Uzun zamandır beklenen taşerona 4. İlave tediye ödeme tarihleri sonunda belli oldu. Peki taşeron işçiler ve kamu personeli tediye ödemesini ne zaman alacak ve başvuru gerekiyor mu? İşte detaylar…

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:00
Taşeron ve Kamu İşçisine Müjde, Tediye Ödeme Tarihi Belli Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4. tediye ödemesi tarihleri uzun zamandır gündemdeydi, ne zaman verilecek, nasıl verilecek hep bir merak konusuydu. Sonunda bununla alakalı bir açıklama geldi ve tüm kafa karışıklığı son buldu. Bu kapsamda son tediye ödemeleri 6772 sayılı kanun kapsamında 11 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan karar göre, kadroya geçmiş olan işçiler ve kamu personelleri için yapılacak ödemeler kesin olarak belirlendi.

İlave ödemelerin ilki 27 Temmuz’da ödenmişti diğeri de 14 Aralık 2020 yılında yapılacak. Her yıl ödemeler bilindiği üzere 4 taksitle yapılmakta, ilk taksit 31 Ocak, ikinci taksit 22 Mayıs ve üçüncü taksit 27 Temmuz’da ödendi. Şimdi geriye sadece 14 Aralık’ta ödenecek dördüncü taksit kaldı.

Tediye Ödemesi Ne Kadar?

Peki tediye ödemesi ne kadar olacak? Ödemeler 52 günlük ikramiye ödemesi olarak yatmaktadır ve işçilerin brüt maaşları üzerinden hesaplanmaktadır. Ancak bu ücrete damga vergisi dahil edilmemektedir. Onun yerine SGK primi ve gelir vergisi kesintileri de yapılabilir. Asgari ücretle çalışan bir işçinin 52 günlük ikramiye tutarı 3646 Tl olarak belirlenmiştir.

Peki ilave tediye tam olarak ne anlama geliyor? Aslına bakılırsa genel yönetim kapsamındaki kamu idareleri tarafından kadroda olan işçilere ayrı bir tüzel kişiliği olmaksızın devlet tüzel kişiliği içerisinde yer alan bütçe kapsamında kamu idarelerine ait bir kurumda kadroya geçme hakkı verilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP