DOLAR

16,3310

-0.22%
EURO

17,5332

0.14%
ALTIN(gr)

973,64

-0,08%
BİST 100

%
LPG’li Araçlar Kapalı Alanlara Girecek

LPG’li Araçlar Kapalı Alanlara Girecek

Murat Kurum LPG'li araçların kapalı alanlara girebilmesi için gereken düzenlemeyi önümüzdeki günlerde yapacaklarını söyledi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:01
LPG’li Araçlar Kapalı Alanlara Girecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapılacak olan 50 bin sosyal konuta şu an için 250 bin başvuru olduğunu söyledi. Murat kurum Ayrıca “lpg li araçların kapalı alanlarına girmesine yönelik ciddi bir talep var nisan ayında gerekli düzenlemeleri yaparak bu konuda da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dedi.”

Kartal’da çıkan Yeşilyurt Apartmanı yerine 5 katlı bir apartman yapılacağını söyleyen Murat kurum önümüzdeki hafta temel atma işlemlerinin gerçekleşeceğini söyledi. İmar barışı konusuna da değinen Murat Kurum önemli bir veri elde edeceğiz. Yapısı ona ilişkin tespitleri yapıyoruz ülkemizde 55 bin kilometrekare korunan alanımız var bunu gir 2023’te iki buçuk katına çıkarma hedefliyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 10 milyondan fazla insan imar barışından istifade ettiğini ve bu kapsamda kapılarına kavuştuğunu söyledi peri bacaları çevresinin 100’ün üzerinde kaçak yapının yıkıldığına vurgu yapan kurum kalan 195 kaçak yapı içinde yıkım kararı verileceğini duyurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarihimize kültürümüze ve doğal sit alanlarında hiç kimse zarar veremez. Bu konuda çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Lpg li araçların kapalı alanlara girmesini yönelik yasal düzenlemelerde önümüzdeki dönemde hayata geçecek diyen Murat Kurum tedbirlerin alınması ile birlikte lpg li araçlar için AVM otel gibi yerlere giriş izni vermeyi düşündüklerini duyurdu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP