DOLAR

16,3126

-0.37%
EURO

17,5144

0.16%
ALTIN(gr)

968,27

-0,65%
BİST 100

%
Sadece Başvuru Yapmak Yeterli Olacak Herkese 1500 TL Verilecek

Sadece Başvuru Yapmak Yeterli Olacak Herkese 1500 TL Verilecek

Pandemi destekleri ard arda gelmeye devam ederken bu desteklere bir yenisinin daha eklenmesi herkesi sevindiriyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:02
Sadece Başvuru Yapmak Yeterli Olacak Herkese 1500 TL Verilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan açıklamaya göre pandemi destekleri için çalışma yapan devlet, kapsamı bir hayli geliştirdi. Gelişen kapsam neticesinde vatandaşın desteklere ulaşımı kolaylaşacak ayrıca daha önceki alınan desteklere göre daha fazla destek almak mümkün olacak. Daha önceden 1000 TL destek alan vatandaşların yeni dönemde 1500 TL destek alması için çalışmalara başlandı. Normal koşullarda önceden başvuru yapıp 1000 TL destek ödemesi alan vatandaşın yeni ödeme döneminde 1500 TL alacağı da verilen bilgiler arasında. Bu ödeme geçmişe dönük bir ödeme olmadığı için daha önceden 1000 TL alan vatandaşlara 500 TL fark ödemesi yapılmayacak. Esnafından çiftçisine serbest meslek erbabından beyaz yakalıya kadar herkesin bu ödemeden yararlanması bekleniyor.

İnternet Altyapısı Kontrol Ediliyor

Ödemelerin ne zaman yapılacağı konusunda net bir tarih vermeyen devlet yetkilileri başvuruların en kısa zamanda başlayacağını bunun için sistemsel altyapıyı güçlendirdiklerini açıkladı. E Devlet üzerinden yapılacak olan başvuruların yüz yüze de yapılması için çalışıldığı aktarıldı. İlk başta online şekilde yapılan başvuruların sıkıntı çıkardığı kaydedilirken yaşanan bu sıkıntıların internet altyapısına bağlı olarak geliştiği de kaydedildi. 18 yaşından büyük olan her vatandaş devletten pandemi desteği alabilecek ve verilen bu desteklerin 3 ay boyunca devam edeceği açıklandı. 3 ayın sonunda pandemik koşullardan normalleşme koşullarına geçildiğinde bu desteklerin yerini başka destekler alacak. Hane içinde birden fazla kişinin pandemi desteği alıp alamayacağı ise merak konusu ancak edinilen bilgiye göre her haneye 1 destek düşmüş olacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP