2023 Buzağı Destekleri Yattı Mı, Ne Zaman Yatacak? T.C Kimlik No İle Ödeme Sorgulama!

2023 Buzağı Destekleri Yattı Mı, Ne Zaman Yatacak? T.C Kimlik No İle Ödeme Sorgulama!

ABONE OL
27 Aralık 2022 20:45
2023 Buzağı Destekleri Yattı Mı, Ne Zaman Yatacak? T.C Kimlik No İle Ödeme Sorgulama!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

On birlerce buzağı yetiştiren vatandaşlar, buzağı desteklerinin ne zaman yatacağına dair araştırmalarını sürdürüyor. 2023 buzağı destekleri ne zaman yatacağına ilişkin ön görü yazımızı sizler için derledik. Peki, buzağı destekleri ne zaman yatacak? Buzağı desteklerine zam olacak mı? Detaylar haberimizde… 2023 buzağı desteklerinin buzağı yetiştiriciliği yapan vatandaşların sık sık araştırdığı konu. Bu konuya yanıt arayan vatandaşlar için haberimizi derledik.

2023 Buzağı Destekleri Sıklıkla Araştırılıyor

Buzağı yetiştiren vatandaşların beklediği desteklere ilişkin araştırmalar sıklıkla devam ediyor. Buzağı destek ödemeleri her yıl olduğu gibi bu sene de vatandaşların yüreğine su serpti. Bu destekler tarımsal faaliyetlerin kalkındırmaya olanak sağlayacak.

2023 Buzağı Destekleri Ne Zaman Ödenecek?

Geçtiğimiz sene ocak ayının son günlerinde yapılan 2. Faz buzağı destek ödeneklerinin bu sene de aynı tarih aralıkların da yapılacağı tahmin ediliyor. Yani 2023 yılının ocak ayının son haftası olarak tahmin ediliyor. Yapılacak olan ödemeler belirli aralıklarla TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak.

Buzağı Destekleri Ne Kadar Olacak?

Tarım ve Orman Bakanlığının yetiştirici bölgesi olarak tespit ettiği 22 ilde buzağı başına ek 100 lira olan desteği ise yüzde 100 artırılarak 200 liraya yükseltildi. Böylece 22 ilde yetiştiricilerimize buzağı başına toplamda 900 lira ödenecek.

Hem de Türkiye çapında küçükbaş sürü büyütme desteği de 125 liradan 200 liraya çıkarıldı. Türkiye çapında sürü yöneticisi desteği ise yüzde 100 artırılarak işletme başına 6 bin liradan 12 bin liraya yükseltildi.

finans365.com özel haber

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP