Verilecek Kredi İle Tüm Borçlar Kapatılıyor Belirlenen Şartlar Herkesi Şaşırttı
  • Finans 365
  • Kredi
  • Verilecek Kredi İle Tüm Borçlar Kapatılıyor Belirlenen Şartlar Herkesi Şaşırttı

Verilecek Kredi İle Tüm Borçlar Kapatılıyor Belirlenen Şartlar Herkesi Şaşırttı

Bir türlü iş bulamayan vatandaşların borçları gırtlaklarına kadar dayanmış durumda. Bankalar ise borçlara bakarak vatandaşa kredi vermiyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:15
Verilecek Kredi İle Tüm Borçlar Kapatılıyor Belirlenen Şartlar Herkesi Şaşırttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankalardan kredi alabilmek için sayfalarca evrak düzenlense bile mevcuttaki borçlar kredi almaya engel olabiliyor. Vatandaş bu şekilde nakit ihtiyacını karşılayamıyor. Devlet bu krizi çözmek için Ziraat Bankası ile masaya oturdu. Yapılan açıklamaya göre 50 bin TL’ye kadar borç ödeme kredisi çekilebilecek. 6 ay geri ödeme alınmayacak. Bu sayede vatandaş borçlarını kapattıktan sonra yeni bir borç ödeme telaşına girmeyecek. 6 ayın sonunda seçilen vade imkanları nispetinde ödeme gerçekleştirilecek. Vatandaşa 36 aya varan vade seçenekleri sunuluyor. Ödeme planının detaylarını kredi alım esnasında banka görevlileri ile şekillendirebileceksiniz. Ziraat Bankasının yanında Halk Bankası da borç kapatma kredisi vermeye hazırlanıyor.

Kamu Bankaları İpi Göğüsledi

Yaşanması muhtemel bir izdihamın önüne geçmeye çalışan yetkililer elinden geldiğince vatandaşa çözüm üretiyor. Kredi başvuruları her iki banka için de aynı olacak. Buna göre şubeye gidip kredi başvurusu başlatabilirsiniz. Şubelerden kredi başvurusu başlatacağınız gibi krediye ilişkin detaylı açıklama da alabilirsiniz. Ödeme planını oluştururken size en uygun olan modeli banka çalışanlarıyla belirleme imkanınız var. Ayrıca online şekilde de başvuru oluşturmak mümkün. Şubelerde sıra beklemek yerine evinizde rahatça kredi başvurusu oluşturabilirsiniz. Mobil uygulamadan işlemleri yönetebilir ya da internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Sistemde bulunan sanal asistanlar sorduğunuz tüm cevaplar verecektir. Ayrıca ALO Kredi Destek Hattı da mesai saatleri içinde vatandaşın tüm sorularına cevap verecek. Kredinizi aldıktan sonra tüm borçlarınızı kapatabileceksiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP