Herkese 670 TL Para Yardımı Yapılıyor! Ödemeler PTT Üzerinden Veriliyor!

Herkese 670 TL Para Yardımı Yapılıyor! Ödemeler PTT Üzerinden Veriliyor!

Devlet bu ana yardıma muhtaç ve hiçbir geliri olmayan vatandaşlara gıda ve sağlık gibi ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde devam ettirebilmek için şartları taşıyan yaşlı vatandaşlara her ay 670 lira 65 yaş aylığı ödeyecek. Bu kapsamda yapılan yardımlardan kimler yararlanabilir? İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:25
Herkese 670 TL Para Yardımı Yapılıyor! Ödemeler PTT Üzerinden Veriliyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devletin yapacağı aylık 670 lira yardım ödeneğinden yararlanmanın ilk şartı 65 yaşını doldurmuş olmak.Aynı zamandan bu vatandaşların devlet veya sosyal güvenlik kurumlarından hiçbir gelirinin olmaması da gerekiyor. Peki başvurular nereye yapılacak, diye soranlar için de işte cevabı.

Devlet Desteğinden Nasıl Yararlanılır?

Vatandaşlar başvurularını ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Kaymakamlık’a giderek yapabiliyorlar. Başvuru yapıldıktan sonra yaklaşık 1 ay içerisinde işlemler sonuçlanıyor. Bu da demek oluyor ki 65 yaş aylığını alabilmek için çok uzun bir süre beklemek gibi bir durum ortada yok. Ancak ne yazık ki 65 yaş üstü olup emekli aylığı olan vatandaşlar bu yardımdan yararlanamıyorlar.

Hiçbir geliri olmayan kişilere devlet bir çok yardımlarda bulunuyor. Bunlar arasında gıda, para ve barınma yerleri bulmak gibi ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir. Fakirlik maaşı almak isteyenler için bazı şartlara öne sürülüyor. Bu şartlar içerisinde; anne ve babası olmayan muhtaç çocuklar, %40 ve üzeri oranında engeli olanlar, hiçbir sosyal güvencesi hakkı olmayanlar, bir geliri veya aylığı olmayanlar, mahkeme kararı ile bakım altına alınmamış olanlar bulunuyor. Taşınır veya taşınmaz üzerlerinde hiçbir malın da olmaması önemli bir kriter. Bu şartları taşıyan vatandaşlar en yakın Kaymakamlık binasına giderek başvurularını yapabilirler.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP