DOLAR

15,9459

0.61%
EURO

16,8858

0.22%
ALTIN(gr)

944,00

0,39%
BİST 100

%
Beyaz Et Fiyatlarında Yüzde 35’e Varan İndirim Yapıldı

Beyaz Et Fiyatlarında Yüzde 35’e Varan İndirim Yapıldı

Tavuk fiyatlarında indirim haberi. BESD-BİR Başkanı Sait Koca, beyaz et fiyatlarında Enflasyonla Topyekun Mücadele programı kapsamında yüzde 15 ile yüzde 35 arasında değişen oranlarda indirim yapıldığını duyurdu. Sait Koca konuşmasında ayrıca beyaz ihracatına dair de açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:28
Beyaz Et Fiyatlarında Yüzde 35’e Varan İndirim Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca beyaz et fiyatlarına dair yapmış olduğu açıklamalarında fiyatlarda indirim yapıldığını duyurdu.

Enflasyonla Topyekun Mücadele programı kapsamında yapılan indirimler hakkında bilgiler veren Sait Koca tavukçuluk sektörünün bu programı en çok destekleyen sektörlerin başında geldiğini duyurdu.

BEYAZ ETTE YÜZDE 35 İNDİRİM YAPILDI

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca, beyaz et fiyatlarında yaşanan indirimlere ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, sektör olarak enflasyonla mücadele kapsamında üzerlerine düşenleri büyük ölçüde yaptıklarını söyledi.

“Ülkemizin mevcut ekonomik şartlarını biliyoruz.” diyen Koca, “Üzerimize düşen görevi fazlasıyla yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında ürün çeşitlerimize bağlı olarak, yüzde 15 ile 35 oranında değişen fiyat indirimleri yaptık. Piliç eti, sağlıklı ve güvenilir olmasının yanında, emsallerine göre en uygun fiyatlı bir ürün. Bu ürün, bu özelliğini devamlı korumakta.”

İÇ TÜKETİME ÖZEN GÖSTERİYORUZ

Türkiye’nin beyaz et ihracatına dair de açıklamalarda bulunan BESD-BİR Başkanı Sait Koca ihracatta 500 bin ton hedefine ulaşacaklarını söyledi. İhracat yaparken iç tüketimi azaltmamaya da aşırı özen gösteriyoruz diyen Sait Koca açıklamalarına şu sözlerle devam etti.

“Ülkemizin hayvansal protein ihtiyacını karşılayan bir sektörüz. 2017 yılı rakamlarına göre kişi başına beyaz et tüketimi 24 kilogram. Bunda daha da arttıracak altyapı ve bilgi birikimine de sahibiz. Beyaz et sanayicileri olarak, geleceğe de hazırız. Sektör, yeni yatırımlar yaparak üretimini daha da arttıracak, aynı zamanda emek yoğun bir sektör olduğumuz için istihdama da önemli katkılar sağlayacağız.”

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP