DOLAR

15,8650

0.13%
EURO

16,8465

-0.15%
ALTIN(gr)

939,62

-0,08%
BİST 100

%
Aile Çalışma ve Politikalar Bakanı Her Ay 1384 TL Destek Verileceğini Açıkladı!
 • Finans 365
 • Finans
 • Aile Çalışma ve Politikalar Bakanı Her Ay 1384 TL Destek Verileceğini Açıkladı!

Aile Çalışma ve Politikalar Bakanı Her Ay 1384 TL Destek Verileceğini Açıkladı!

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; milyonlarca vatandaş tarafından uzun bir zamandır beklenen müjdeli haberi verdi. Tam 5 ayrı alanda nakdi ödemeler ile sosyal destek programı kapsamında başvuru yapan vatandaşlar için 99 milyon TL değerinde ödemeler devam edecek. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:28
Aile Çalışma ve Politikalar Bakanı Her Ay 1384 TL Destek Verileceğini Açıkladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; milyonlarca vatandaş tarafından uzun bir zamandır beklenen müjdeli haberi verdi. Tam 5 ayrı alanda nakdi ödemeler ile sosyal destek programı kapsamında başvuru yapan vatandaşlar için 99 milyon TL değerinde ödemeler devam edecek.

Yapılan açıklamaların ardından muhtaç er ve erbaş ailelerine gelecek yardımdan, asker çocuklarına yapılacak yardımlara, eşi vefat etmiş dul kadınlara yapılacak yardımlardan, öksüz ve yetim kalan çocuklara, kronik rahatsızlıkları olanlar için de tam 5 farklı alanda nakdi ödemeler devam edecek.

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı aracılığı ile devlet nakdi ödemelerine son hızı ile devam ediyor. Birçok farklı program kapsamında ödemeler aileler için devam ediyor. Bakanlık bünyesi kapsamında kurulan sosyal yardımlaşma dernekleri ve vakıflar aracılığı ile belirlenmiş olan ihtiyaç sahibi aileler için ödemeler devam ediyor. Haklardan yararlanmak için de e-devlet üzerinden başvuru adımlarının yapılması gerekir.

Aile bakanı açıkladı. Tam 99 milyon TL ekim ayı destek ödemelerinde dağıtılacak

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; yapmış olduğu bir açıklama sırasında ekim ayında yapılması beklenen destek ödemelerinin başlamış olduğunu aktardı. Yapılan açıklama kapsamında tam 5 farklı sosyal destek paketi için ayrılan bütçenin de 99 milyon TL olduğu bildirildi.

Ekim ayında yapılacak ödemeler ise;

 • Muhtaç asker aileleri
 • Asker çocukları
 • Eşi vefat etmiş dul kadınlar
 • Öksüz ve yetim maaşı alanlar
 • Kronik hastalıkları olan vatandaşlar için yapılacak olduğu da aktarıldı.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP