DOLAR

15,8335

-0.28%
EURO

16,8769

0.4%
ALTIN(gr)

948,16

0,61%
BİST 100

%
Katar Hükümeti İletişim Ofisi: 3 ülkenin bankalarına dava açtık
  • Finans 365
  • Finans
  • Katar Hükümeti İletişim Ofisi: 3 ülkenin bankalarına dava açtık

Katar Hükümeti İletişim Ofisi: 3 ülkenin bankalarına dava açtık

Katar Hükümeti İletişim Ofisi, Katar Riyali'nin değerini düşürdükleri gerekçesi ile 3 ülkenin bankalarına ABD'de dava açtıklarını açıkladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:28
Katar Hükümeti İletişim Ofisi: 3 ülkenin bankalarına dava açtık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Katar Hükümeti İletişim Ofisi, Katar Riyali’nin değerini manipüle ettikleri ve düşürme hareketleri sebebi ile 3 ülkenin bankalarını dava ettiklerini açıkladı.

Bir süre önce bölge ülkeleri ile ciddi krizler yaşamaya başlayan ve teröre destek verdiği gerekçesi ile yaptırım üzerine yaptırım uygulanan Katar, son dönemde yapılan açıklamalara rağmen ABD ve Suudi Arabistan’dan olumlu bir adım atılmaması üzerine para biriminde değer kaybı yaşanmıştı.

Katar Hükümeti İletişim Ofisi, Suudi Arabistan’dan Samba Bank, BAE’den First Abu Dhabi Bank ve Lüksemburg’tan Havilland Bank’a karşı ABD’de Londra ve New York’ta dava açtıklarını ve bu davaların sonucuna odaklandıklarını açıkladı. Bankaların Katar yatırımı ve para birimi hakkında yatırımcılara yanlış bigi vererek Katar’dan uzaklaştırdıkları, bununla sınırlı kalmayarak Katar’a yönelik olarak Katar Riyali’nin manipüle edilmesine yönelik bazı girişimlerde bulunduğu iddia edildi.

Katar’da henüz Suudi Arabistan, BAE ve bölgedeki diğer ülkelerin yaptırımlarına maruz kaldığı için bölgesel olarak adım atamıyor ve Suudi Arabistan ile tüm diplomatik ilişkileri kötü seyrediyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP