DOLAR

16,3786

0.08%
EURO

17,6097

0.17%
ALTIN(gr)

974,59

0,22%
BİST 100

%
4D Olan Taşeron İşçiler İçin 2021 Zam Oranında Son Durum Nedir? Yüzdelik Dilim Düzenlemeleri ve Tayin Hakları
  • Finans 365
  • Finans
  • 4D Olan Taşeron İşçiler İçin 2021 Zam Oranında Son Durum Nedir? Yüzdelik Dilim Düzenlemeleri ve Tayin Hakları

4D Olan Taşeron İşçiler İçin 2021 Zam Oranında Son Durum Nedir? Yüzdelik Dilim Düzenlemeleri ve Tayin Hakları

Kamu da çalışmakta olan taşeron işçileri için açıklanan haberler merakla takip ediliyor. Taşeron işçi ücretlerine yapılmakta olan zam oranları işçiler için heyecan uyandırdı. Çalışma Bakanlığı’nın ve aynı zaman da Türk İş Sendikalarının yüzdelik dilimlerinin mevzusunu görüşmelerine kesin gözüyle bakılmaya başlandı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:47
4D Olan Taşeron İşçiler İçin 2021 Zam Oranında Son Durum Nedir? Yüzdelik Dilim Düzenlemeleri ve Tayin Hakları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Taşeron işçileri için yeni dönemlerinde ki maaş, zammı, yüzdelik dilimleri ve tayin hakları için detaylar gelmeye başlandı. Bilinenler üzerine kamu da çalışmakta olan taşeron işçilerin kanun hükümlerinde verilen kararname sonrasında elde etmiş oldukları haklar için kontrat süreleri 31 Ekim 2020 tarihinde sona ermişti. Peki 2021 yılında bu zan oranı ne kadar olacak? 4D taşeron işçileri için bu süreçte ön planda tutulmuş olan durumun en başında maaş zammı geliyor. TÜRK-İŞ kapsamlarında gelen talepler üzerinde günümüzde yüzde 8-10 arasında olurken böyle bir durumda yüzde 15-17,5 bandı olması da dikkatleri üzerine çekiyor.

Taşeron İşçi Zammı Son Durum

Altı aylık dönemde yüzde 4 zam almakta olan taşeron işçileri maaşları bazı dönemlerde asgari ücretin de altında kaldı. Bu olan gelişmelerinin de ardından düzenleme yapıldı. En düşük taşeron işçi maaşı asgari ücret düzeyinde sınırlı tutuldu. 4D taşeron işçiler açısından bu süreçte ön planda tutulmakta olan durumun en başında maaş zamları yer alıyor. Toplu iş sözleşmeleri içinde vatandaşın kadrolu olan yaşama geçmeden önce maaşlarına gelmiş olan düzenlemeleri de ilgilendiren yüzdelik dilimler ön planda yer alıyor. Beklenen talepler içinde düğün, eğitim ya da benzer olan alanda yapılması istenen ikramiyelerin yanında ek ödeme için ekonomik durumdaki güncellemeler üzerinde bulunuyor.

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafınca yapılan toplu sözleşmeler ile taşeron işçilerin kesin çözülen başlıklar içinde maaş zammı da yer alıyor. Bakanlığın yüzde 10-17,5 arasında zam teklif edeceği basında yer edindi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP