Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Pandemi Desteklerine Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Pandemi Desteklerine Devam Ediyor

Zorlu pandemi sürecinde devlet vatandaşlara destek amaçlı nakdi yardımlarda bulunurken aynı zamanda belediyelerde kendi içlerinde yardım çalışmaları sürdürüyor. İşte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü pandemi destekleri ve detayları…

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:26
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Pandemi Desteklerine Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salgın sürecinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi pandemi 1. Dönem destekleri kapsamında 126.6 milyon Tl destekte bulundu. 2. Döneme gelindiğinde ise bu desteklerin 112 milyon Tl’yi bulacağını açıkladı. Büyükşehir’de çalışan firmaların alacağı destek 122 milyon Tl şeklinde aralık ayında verilecek.

Belediye Başkanı Açıklamada Bulundu

Belediye Başkanı Tahir Büyükakınpandemi destekleri kapsamında 112 milyon Tl’lik destek paketini başlattığını açıkladı, daha önce yapılan desteklerle beraber pandemi döneminde Kocaeli Belediyesi tam 238.6 milyon destek vermiş olacak. Bu desteklerin 122 milyon Tl’si Büyükşehir’den alacağı olan firmalara yapılacak, yapılacak olan destekler için Beyaz Masa, Sosyal Şube ve internet üzerinden esnaflar başvuruda bulunabilecek.

Bu yardımlar sayesinde pandemi yüzünden etkilenen esnafların bir nebze de olsa rahatlaması planlanıyor. Pek çok iş kolu bu süreçte kepenklerini indirmek zorunda kaldı, mağdur oldu. Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan basın toplantısına Büyüakın’ın yanı sıra siyasi partiler ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Destekle alakalı başkan “Sosyal yardım kapsamına alarak desteklemeleri yapıyoruz.41 Kart’ın formunu esnaf kart olarak düzenledik ve buradan yardımı vereceğiz. İş yeri kapatılan esnafımıza ayda 1000 lira destek vereceğiz. Esnafımızın ilave başka gelirinin olmaması gerekiyor” açıklamasında bulundu. 20 milyon olarak belirlenen destek paketini 30 milyon Tl’ye çıkardıklarını duyuran başkan “Destekler ocak, şubat ve mart aylarında devam edecek. Şartlar olumsuz devam ederse sürenin uzatılması ile ilgili de değerlendirme yapacağız. İş yeri kapatılan esnafımıza 3 ay süreyle aylık bin ve toplam 3 bin TL esnaf kart üzerinden verilecek.” Dedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP