2. El Araç Fiyatlarındaki Son Durum Görenleri Hayrete Düşürüyor Düşüş Olacak Mı?
  • Finans 365
  • Otomotiv
  • 2. El Araç Fiyatlarındaki Son Durum Görenleri Hayrete Düşürüyor Düşüş Olacak Mı?

2. El Araç Fiyatlarındaki Son Durum Görenleri Hayrete Düşürüyor Düşüş Olacak Mı?

Araç fiyatlarındaki dalgalanmalar sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle 0 araçların fiyatlarının artması vatandaşı 2. El piyasasına yönlendiriyor. Şimdilerde 2. El araçların fiyatları da artmaya başladı. Bu artışın devam edip etmeyeceği durumu merak ediliyor. Otomotiv sektöründe bu sebepten yaşanan durgunluktan yetkililer de rahatsız. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:29
2. El Araç Fiyatlarındaki Son Durum Görenleri Hayrete Düşürüyor Düşüş Olacak Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Araba Pazarları Yeni Müşterilerini Bekliyor

Yeni yıla az bir zaman kala gözler otomotiv sektöründeki fiyatlarda. 0 araçların fiyatlarına göre şekillenen diğer kalemler vatandaşlar kadar ilgililerinde radarına girdi. Edinilen bilgiye göre yıl sonuna kadar 0 araçlarda yaşanan artışla 2. El araçlara rağbet arttı. Bu artışla beraber 2. El araçlarda gözle görülür bir artış yaşanacak. Geçen seneye oranla yaşanan %25.5 oranında artışla beraber alımlarda da azalmalar yaşandı. Araba pazarlarında satıcıları da mağdur eden bu duruma bir çözüm getirilmesi bekleniyor.

Ekonomik verilerin incelenmesiyle beraber Merkez Bankasını çeşitli tavsiyeleri olmuştu. Tavsiye niteliğinde bu kararlar ile faizlerdüşerken bu durum doları da bir hayli etkiledi. Dolar üzerinde gerçekleşen alım satımlar ve yedek parça işlemleri bir nebze de olsa rahatladı. Dolar ile faiz hattı arasındaki, gerginliğin faiz hattı cephesinde azaltılması ülke genelinde olumlu bir hava yaşatırken buna ek olarak dolarında dengelenmesi daha da güzel bir atmosfer oluşturdu. Bu durumun uzun vade de otomotiv sektörüne yansıyacağı düşünülüyor. Anlık düşüşlerden ziyade dolar dengelendikçe kalıcı düşüler söz konusu olacak. 2. El piyasasını da etkileyecek olan bu durumla beraber araba pazarlarının da hareketlenmesi bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP