DOLAR

16,3424

-0.21%
EURO

17,5354

0.13%
ALTIN(gr)

972,91

-0,08%
BİST 100

%
Esnaf Ev Hanımı Fark Etmeden Herkese 672 TL PTT’den

Esnaf Ev Hanımı Fark Etmeden Herkese 672 TL PTT’den

Her ay 672 TL ödemenin yapılacağını açıklayan ilgililer, aylığa başvuru için gereken şatları da açıkladı. Bu bağlamda herkes başvuru yapabilecek. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:47
Esnaf Ev Hanımı Fark Etmeden Herkese 672 TL PTT’den
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım elini uzatmaktan çekinmeyen devlet yeni bir ödeme ile gündem oldu. Yaşlılar için ödenmesi planlanan aylıklar için başvuruların açılması bekleniyor. 65 yaş aylığı olarak da geçen ödemeden yararlanmak için hiçbir yerden destek ödemesi almamanız gerekiyor. Sosyal güvencenizin olmaması da şart. Kaymakamlıklarda başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Kaymakamlıklara ek olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda da başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 65 yaşın altında olan vatandaşlar bu ödemeden yaralanamayacak. Başvuru esnasında 65 yaşın içinde bulunulması gerekiyor. Pandemiden dolayı yaşlıların çalışması da gayet zorlaştı. Bu durumun farkında olan devlet araştırmalarını daha kuvvetli yaparak ödeme almayan yaşlı bırakmamaya çalışıyor.

1 Ay İçinde Ödemelerin Başlaması Planlanıyor

Başvuruların ardından yaklaşık 1 ay içinde başvuruların sonuçlandırılması bekleniyor. Taleplerin fazla olması ve iş yükünün artması ihtimaline karşı 1 aylık bir süre veriliyor. Ancak 1 aydan da daha kısa sürede açıklanma durumu var. Emekli olan vatandaşların yaşlılık aylığı alıp almaması konusunda çok çeşitli düşünceler mevcut. Gündemi de uzun süre meşgul eden bu soruya cevabı yine yetkililer verdi. Buna göre emekli olan vatandaşların tek maaşı onlar için yeterli sayılıyor. Dolayısıyla ikinci bir maaş almak emeklilere yasak. Başvuru yapmak için kaymakamlığa giderken yanınıza sadece kimliğinizi almanız yeterlidir. İstenen harici belgeler kurum tarafında E Devlet üzerinden temin edilebilir. Başvuruyu yapan kişi maaşı alan kişi olmalıdır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP