SSK Veya BağKur’lu Olmadan Maaş Almak Artık Mümkün

SSK Veya BağKur’lu Olmadan Maaş Almak Artık Mümkün

Sosyal güvencesi olmayan ve 65 yaş üstü vatandaşa müjde SGK’dan geldi. Hiçbir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmayan vatandaşa aylık olacak şekilde maaş bağlanması artık mümkün olacak. Düzenleme için yıl sonu işaret ediliyor. Enflasyon verilerinin incelenmesi ile net maaş aralığı konuşulacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:51
SSK Veya BağKur’lu Olmadan Maaş Almak Artık Mümkün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SGK Herkese Destek Sunmaya Devam Ediyor

SGK sosyal güvencesi olan vatandaşa yardımlar yaptığı gibi sosyal güvencesi olmayan vatandaşın da yanında olmaya devam ediyor. Yapılacak hukuki düzenlemelere göre yaşlılık maaşının kanunlara girmesi bekleniyor. Şartlar ise 65 yaşını doldurmuş olmak ve hiçbir sosyal güvenceye sahip olmamak olarak belirlendi. Bunlar temel şartlar olarak karşımıza çıkarken temel ihtiyaçların karşılanmıyor olması ve yoksul durumunda olmak da aranıyor. Şartları sağlayan ve Türkiye Vatandaşı olan her vatandaş bu maaştan yararlanabilecek. Edinilen bilgiye göre 2135 TL ‘ye kadar destek sağlanması gündemde.

Re’sen bağlanmayacak olan bu maaş başvuru üzerine bağlanacaktır. İkamet edilen yerdeki Kaymakamlığa giderek başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. SGK üzerinden de bilgi alıp gerekli işlemleri başlatmak mümkün. TC kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanıyla başvurular gerçekleştirilecektir, eski ya da bilgilerin okunmadığı nüfus cüzdanları sorun çıkartacaktır. İstenen kişilerin kendilerinin başvuruda bulunmasıdır. Ancak bu mümkün değilse vasiler aracılığı ile de başvuru mümkündür. Resmi belgelerle vasiliğin belgelenmesi ve başvuru dosyalarına bunların eklenmesi gerekir. Başvurudan sonra kurum gerekli incelemeleri başlatacak. Maaş alabilir onayı verildikten sonra kişiye yaşlılık maaşı bağlanacak. Dul veya yetim aylığı alınıyorsa yaşlılık maaşının alınmayacağı belirtildi. Hiçbir yerden yardım alınmamalı ve sosyal güvenceye sahip olunulmamalıdır. Ödemelerin Ziraat Bankası ya da PTT üzerinden yapılması bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP