DOLAR

16,2153

-0.84%
EURO

17,3937

-1.08%
ALTIN(gr)

966,06

-0,66%
BİST 100

%
Zorlu Enerji’den RES Açıklaması

Zorlu Enerji’den RES Açıklaması

Zorlu Enerji portföyündeki varlıklar için stratejik veya finansal ortaklık, hisse-varlık satışı gibi farklı stratejik opsiyonları değerlendirmek amacıyla İş Yatırım ve Garanti Yatırım'ın yetkilendirildiği kaydedildi. Konu ile ilgili detaylar haberimizde...

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:53
Zorlu Enerji’den RES Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zorlu Enerji’den KAP’a yapılan açıklamada, şirketin dolaylı bağlı ortaklıklarından Trakya Gaz Dağıtım ve Gazdaş Gaziantep Doğalgaz Dağıtım’ın paylarının veya varlıklarının bir kısmının veya tamamının satış imkanlarını araştırmak ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak üzere İş Yatırım’ı yetkilendirdiği belirtildi.

GARANTİ YATIRIM YETKİLENDİRİLDİ

Bunun yanıu sıra açıklamada, bağlı ortaklıklarından Rotor Elektrik Üretim ve Zorlu Rüzgar Enerjisi Üretimi’nde sahip olduğu payların veya bu şirketlerin altında bulunan 135 MW kurulu güce sahip Gökçedağ RES, 57 MW kurulu güce sahip Sarıtepe RES ve 23.3 MW kurulu güce sahip Demirciler RES santrallerinin satışına yönelik satış imkanlarını araştırmak ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak üzere ise Garanti Yatırım’ın yetkilendirildiği kaydedildi.

Zorlu Enerji hisseleri saat 16.31’de yüzde 12.15 primle 1.2 liradan işlem görmeye başladı. BIST-100 endeksinin ise yüzde 0.55 düşüşte olduğu belirtildi.

Önemli gelişmelerden ve son dakika haberlerinden anlık bildirim almak için uygulmamızı indirin:

Android Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

İOS Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP