DOLAR

20,3995

1.5%
EURO

22,0554

2.1%
ALTIN(gr)

1.286,26

2,37%
BİST 100

%
Motorin Fiyatlarında 15 Kuruşa Kadar İndirim Yapılması Bekleniyor
  • Finans 365
  • Finans
  • Motorin Fiyatlarında 15 Kuruşa Kadar İndirim Yapılması Bekleniyor

Motorin Fiyatlarında 15 Kuruşa Kadar İndirim Yapılması Bekleniyor

Motorin fiyatlarında indirim yapılması gündeme geldi. Benzin ile motorin fiyatları arasındaki farkın azalmasının ardından uzmanlar önümüzdeki hafta başından itibaren motorin fiyatlarında indirim yapılmasını beklendiğini ifade ettiler. İndirime dair konuşulan tutar ise 15 kuruş.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:29
Motorin Fiyatlarında 15 Kuruşa Kadar İndirim Yapılması Bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Benzin fiyatlarına yapılan son 19 kuruşluk indirimin ardından motorin fiyatları arasındaki fark azalmıştı.

Motorin ile benzin fiyatları arasında ki farkın azalmasının ardından uzmanlardan motorin fiyatlarında indirim yaşanması tahmininde bulundular. Motorin indirimine dair yapılan açıklamada ise döviz kurunda yaşanacak ani artışların bu durumu etkiyebileceği uyarısında bulundu.

MOTORİN FİYATLARINDA İNDİRİM BEKLENİYOR

Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda motorin fiyatları geriliyor. Bu durum, aylar sonra motorinde indirimi gündeme gelmesine neden oldu. Habertürk’ten Olcay Aydilek konuyu ele aldığı haberinde motorin indirimlerinin dolar kuruna da yukarı yönlü hızla hareket olmazsa hafta başında yaşanabileceğini bildirdi.

Motorinde öngörülen indirim tutarı şse 14 veya 15 kuruş civarında. Devletin, her litre motorinde halen 5 kuruş ÖTV alacağı bulunuyor. Motorinde, önce ÖTV sıfırlanacak. Kalan tutar, indirim olarak pompaya yansıyacak.

Motorin fiyatlarında yaşanması beklenen indirim konusuna dair yapılan uzman değerlendirmelerinde ise şu ifadelere yer verildi. “Brent petrol, yüzde 7 düştü. Motorin fiyatları, uluslar arası piyasalarda ton başına 21 dolar geriledi. Bu veriler indirim için öncü veriler. Ancak, birkaç gün daha bekleyip, piyasaları görmeliyiz. Net değerlendirme için…”

Finans365.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP