DOLAR

16,3960

1.96%
EURO

17,5029

1.12%
ALTIN(gr)

974,01

0,82%
BİST 100

%
Altın Fiyatları Uçuşa Hazırlanıyor! Eğer Bu Olursa Altın Hızlıca O Seviyelere Gidecek!
  • Finans 365
  • Finans
  • Altın Fiyatları Uçuşa Hazırlanıyor! Eğer Bu Olursa Altın Hızlıca O Seviyelere Gidecek!

Altın Fiyatları Uçuşa Hazırlanıyor! Eğer Bu Olursa Altın Hızlıca O Seviyelere Gidecek!

Kriz dönemlerinin vazgeçilmez yatırım aracı altın, yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Şimdilerde en çok merak edilen soru şu. Altın yükselmeye devam edecek mi? Bu seviyelerden altın alınır mı? Hangi gelişmeler altın fiyatlarını pozitif ve negatif yönde etkiler? Tüm bu soruların cevaplarını yatırım uzmanlarına sorduk.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:37
Altın Fiyatları Uçuşa Hazırlanıyor! Eğer Bu Olursa Altın Hızlıca O Seviyelere Gidecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altın fiyatları hangi sebeplerle yükselir?

  • Güven ortamı bozulduğunda
  • Kriz dönemlerinde
  • Merkez bankalarının faiz indirimine gittiği ve para politikalarında köklü değişikliklerin yapıldığı dönemlerde

Altın Fiyatlarına Teknik Açıdan Bakış:

XAUUSD – Helikopter Para ile Tepki Verdi…

ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin helikopter parayı ilan etti. Bunun anlamı, ABD vatandaşlarının banka hesaplarına yaklaşık 1000’er $ yatırılmasıdır. Ekonomideki çarkların dönebilmesi için seçilen bu yol piyasalar için ufak da olsa nefes alma fırsatı sağladı. Haberin ardından Ons Altın 1560 seviyelerinden 1533 direncine kadar yükseldi. Asya seansında da hafif de olsa pozitif hava devam etmekte.

Bu hamle sonrasında gelen atak ile birlikte sarı metal 200 günlük ortalama üzerinde tutundu ve günlük grafikte görülen yükselen fiyat kanalın alt bandına temas edildi. 1564 seviyelerine denk gelen kanalın alt bandı önemli. Tekrar 1564’ün üzerine çıkışması halinde pozitif görünüm tekrar belirginleşebilir. Hemen yukarıda da 50 günlük ortalamaya denk gelen 1580 seviyesi bulunmakta.

Destekler: 1514 – 1507 – 1483

Dirençler: 1533/1544 – 1580 – 1593.7

Koronavirüs Haberlerine Dikkat!

Dün sağlık bakanının Türkiye’de korona virüslü 1 ölüm vakamız var açıklaması ile finans piyasaları bir anda dalgalandı. Vakaanın oluşu ile bu denli dalgalanan piyasa korona virüsü sebebiyle ölüm haberleri gelirse çok daha aşırı dalgalanır. Uzmanlar korona virüsü ile ilgili ölüm haberleri gelmeye devam ederse altın fiyatlarının yukarı yönlü hızlı çıkışlar sergileyebileceği yönde uyarılarda bulunuyorlar.

Dalgalı Piyasalarda Al-Sat Yapmayın

Altın yatırımcılarının bu süreçte sükunetle gelişmeleri takip etmelerini öneren uzmanlar dalgalı anların yaşandığı sürelerde alım satım işlemlerinden kaçınılmasını tavsiye ediyorlar.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP